Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Szlakiem Martyrologii i Męczeństwa
2020.05.27
Szlakiem Martyrologii i Męczeństwa

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza na wycieczkę trasą jednego z najstarszych turystycznych szlaków pieszych w kolorze zielonym, nazwanego „Szlakiem Martyrologii i Męczeństwa”.

Dzień Samorządu Terytorialnego
2020.05.27
Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowił je Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”.

Strażacy nagrodzeni
2020.05.26
Strażacy nagrodzeni

Trzy tygodnie temu, przy okazji strażackiego Święta 4 maja, pisaliśmy o nagrodach dla wyróżniających się strażaków. Dopiero dziś, przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa, było możliwe spotkanie z nagrodzonymi. 

Relaks w zielonej oazie 2
2020.05.25
Relaks w zielonej oazie 2

Boisko Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wzbogaciło się o dodatkowe wyposażenie. W IV edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego doposażono miejsce relaksu o kolejne ławki, stojak na rowery oraz kosze na śmieci.

 

OSP w Papowie Toruńskim wzbogaciło się o nowy sprzęt
2020.05.25
OSP w Papowie Toruńskim wzbogaciło się o nowy sprzęt

Ochotnicza Straż Pożarna w Papowie Toruńskim wzbogaciła się o nowy sprzęt usprawniający akcje ratownicze. A to wszystko dzięki tegorocznemu budżetowi obywatelskiemu powiatu toruńskiego.

Windą do Poradni
2020.05.25
Windą do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży w okresie letnio-jesiennym zostanie zbudowana winda wraz z dostosowaniem dojścia i terenu zewnętrznego dla osób niepełnosprawnych.

Darmowe porady prawne
2020.05.22
Darmowe porady prawne

Fundacja Togatus Pro Bono realizuje na terenie Torunia oraz powiatu toruńskiego nieodpłatną pomoc prawną. Wystarczy zapisać się na bezpłatne wydarzenie na Facebooku gdzie odbywają się wykłady, by porozmawiać z prawnikiem.

Znamię? Znam je! Tydzień Świadomości Czerniaka
2020.05.22
Znamię? Znam je! Tydzień Świadomości Czerniaka

W dniach 24-30 maja 2020 roku już po raz drugi w Polsce organizowany jest „Tydzień Świadomości Czerniaka”. To dobry moment, by podjąć kilka prostych lecz skutecznych działań profilaktycznych. 

Nad Strugę Zieloną z PTTK
2020.05.19
Nad Strugę Zieloną z PTTK fot. Nadleśnictwo Cierpiszewo

Tym razem Oddział Miejski PTTK w Toruniu zaprasza na pieszą wyprawę nad Strugę Zieloną oraz do miejscowości Jarki. Dojeżdżamy pociągiem do przystanku kolejowego Cierpice-Kąkol, przechodzimy przez parking...

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
2020.05.18
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18 maja 2020 r. obchodzimy 100. rocznicę urodzin papieża Polaka, św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Z tej okazji przedstawiciele władz powiatu złożyli kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.