Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Zdrowie z budżetu obywatelskiego…

2021.06.30
Zdrowie z budżetu obywatelskiego…

To byłoby za proste, gdyby jak za wyciągnięciem czarodziejskiej różdżki budżet obywatelski mógł zapewnić nam zdrowie. Jednakże to właśnie dzięki projektowi finansowanemu z BO mieszkańcy Obrowa, Czernikowa i Lubicza będą mogli sprawdzić jego stan oraz podjąć działania by je poprawić i poczuć się lepiej. A wszystko to za sprawą „Dnia dla zdrowia”, na który już w najbliższą niedzielę zapraszamy przed Urząd Gminy w Obrowie.

Plaża w Osieku na Wisłą zamknięta

2021.06.29
Plaża w Osieku na Wisłą zamknięta

W środę 30 czerwca plaża w Osieku nad Wisłą (gmina Obrowo) będzie całkowicie zamknięta. Tego dnia nad jeziorem odbywać się będzie szkolenie z ratownictwa medycznego i wodnego dla policjantów.

Szkolenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godziny 19.00. Organizują je: Zespół Medyczny oraz Zespół Szkolenia Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy przy współpracy z Wydziałem Prewencji oraz Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Prosimy o respektowanie decyzji o tymczasowym zamknięciu plaży.

fot. Urząd Gminy Obrowo/Krzysztof Majewski

Ruszają kąpieliska strzeżone w powiecie

2021.06.29
Ruszają kąpieliska strzeżone w powiecie

W nadchodzący weekend ruszą kąpieliska strzeżone w Józefowie, Kamionkach Małych i na Plaży Miejskiej w Chełmży. Pracownicy PSSE w Toruniu, po przebadaniu próbek wody, wyraziło zgodę na kąpiele w tych miejscach.

Zgodnie z przepisami prawa wodnego, wodę pobiera się na 10 dni przed planowanych otwarciem kąpieliska. W ubiegłym tygodniu przebadano próbki wody z jezior. Wyniki kontroli pozwalają na pływanie w jeziorach na terenie powiatu toruńskiego.

Żegnamy Panią Elżbietę

2021.06.28
Żegnamy Panią Elżbietę

Elżbieta Krawczyk starszy geodeta w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego zdecydowała się przejść na emeryturę. 28 czerwca 2021 roku panią Elżbietę oficjalnie pożegnał Starosta Toruński Marek Olszewski.

W spotkaniu uczestniczyli także: Wicestarosta Toruński Michał Ramlau, Sekretarz Starostwa Powiatowego Czesław Makowski oraz naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Jacek Drzystek.

Mieszkańcy powiatu pomogli Lence

2021.06.28
Mieszkańcy powiatu pomogli Lence

15 518 złotych udało się zebrać podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w Obrowie. Wydarzenie zostało zorganizowane, aby pomóc rodzinie trzyletniej Lenki Borkowskiej w sfinansowaniu kosztownego leczenia.

Piknik odbył się w niedzielę 27 czerwca w Obrowie. To właśnie mieszkańcy sołectwa wraz z Urzędem Gminy w Obrowie i Starostwem Powiatowym zorganizowali to wydarzenie i w ten sposób pomogli rodzicom trzyletniej Lenki Borkowskiej w sfinansowaniu kosztownego leczenia. Dziewczynka walczy z nowotworem – glejakiem nerwu wzrokowego. Jedyną szansą dla niej jest kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych.

Na pomoc dzielnej Lence

2021.06.25
Na pomoc dzielnej Lence

Powiat Toruński, sołectwo Obrowo i Gmina Obrowo zapraszają na piknik rodzinny. W niedzielę 27 czerwca na boisku przy szkole w Obrowie zaplanowano szereg atrakcji, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Lenki Borkowskiej.

Otwarty konkurs ofert w zakresie pomocy społecznej

2021.06.24
Otwarty konkurs ofert w zakresie pomocy społecznej

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert nr 5/2021 na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją samorządu powiatowego w zakresie pomocy społecznej polegającego na wsparciu opiekunów faktycznych w ramach projektu „Usługi opiekuńcze i asystenckie w powiecie toruńskim”. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9. Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2. Rozwój usług społecznych nr Projektu RPKP.09.03.02-04-0074/20. 

Oferty w ramach niniejszego konkursu należy złożyć w terminie do 16 lipca br. 

Pełna dokumentacja konkursowa do pobrania poniżej.

 

Powiat Toruński w gronie mecenasów festiwalu Nova Muzyka i Architektura

2021.06.23
Powiat Toruński w gronie mecenasów festiwalu Nova Muzyka i Architektura

Do 4 września 2021 roku trwać będzie tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura. Wśród mecenasów jubileuszowej odsłony wydarzenia organizowanego przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną jest Powiat Toruński.

Festiwal już od 25 lat dostarcza melomanom z Torunia i powiatu toruńskiego wielu koncertowych emocji. Program tegorocznej, jubileuszowej edycji to 21 wydarzeń: koncertów, pokazów filmowych i wystaw.

Wielbiciele muzyka klasycznej w nadchodzące lato będą mogli wysłuchać m.in. koncertu popularnego akordeonisty Marcina Wyrostka, który z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wykona wybrane utwory Astora Piazzolli, recitalu Yumiko Yumiba znanej z występów na 5. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowych im. K. Lipińskiego) czy koncertu kameralnego poświęconemu mniej znanym dziełom Fryderyka Chopina.

22 sierpnia 2021 roku w sali koncertowej CKK Jordanki wystąpi Łukasz Buczek - młody, ale bardzo doceniany przez publikę i krytyków saksofonista. W programie znalazły się m.in. utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Camille’a Saint-Saënsa czy Mikołaja Góreckiego. Koncert nazwany „Summer & Sax” odbywa się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Szczegółowy program wydarzeń i informacje dot. zakupy biletów znajdują się na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Śladami olendrów

2021.06.15
Śladami olendrów

Starostwo Powiatowe w Toruniu włączając się w tegoroczny Dzień Muzeów zorganizowało quiz na temat historii osadnictwa olenderskiego w powiecie toruńskim. W piątkowe popołudnie (11.06) zwycięzcy tej internetowej zabawy odebrali nagrody i zwiedzili Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Listy gratulacyjne oraz książkę dr. Michała Targowskiego pt. ,,Olendrzy z Wielkiej Nieszawki i okolic” wręczył nagrodzonym członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Kazimierz Kaczmarek – jeden z inicjatorów powstania Parku.

„Popłynęli” na Jeziorze Dzikowskim…

2021.06.11
„Popłynęli” na Jeziorze Dzikowskim…

To właśnie z tą zagadką uczestnicy internetowego konkursu „Co wiecie o powiecie?” mieli najwięcej problemów. Pod puzzlową układanką skrywało się znajdujące w gminie Obrowo Jezioro Dzikowskie. Na 19 udzielonych odpowiedzi tylko 2 okazały się prawidłowe! Zdaje się, iż mieszkańcy naszego powiatu wolą jednak „królową nauk” czyli matematykę, bowiem z przygotowanym przez nas piętrowym równaniem, pod wynikiem którego ukrywała się aktualna liczba mieszkańców powiatu toruńskiego zmierzyło się ponad 40 uczestników, a prawidłowy rezultat pojawił się niemal błyskawicznie. 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.