Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Saksofonowa uczta

2021.08.23
Saksofonowa uczta

Łukasz Dyczko i muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Wojciecha Rodka wystąpili na niedzielnym koncercie symfonicznym w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Wydarzenie zorganizowane w ramach Festiwalu Nova Muzyka i Architektura odbywało się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Dożynkowi starosta i starościna u Starosty

2021.08.19
Dożynkowi starosta i starościna u Starosty

Joanna Siwek-Rutkowska i Maciej Mioduszewski będą reprezentować Powiat Toruński jako starosta i starościna Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej 2021, które w tym roku odbywają się w Toruniu. Obydwoje pochodzą z rodzin rolniczych i przejęli gospodarstwa po swoich rodzicach. Zgodnie przyznają, że udział w tak ważnej uroczystości współorganizowanej przez Starostwo Powiatowe to dla nich ogromny zaszczyt.

Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej odbędą się 28 i 29 sierpnia w Toruniu. Główne uroczystości oficjalne i mszę świętą dziękczynną zaplanowano na niedzielę 29 sierpnia.

 

Festiwal żywej historii już w niedzielę!

2021.08.16
Festiwal żywej historii już w niedzielę!

W programie nie zabraknie takich atrakcji jak m.in. obóz Wikingów i rejsy łodzią Freya, warsztaty wykonywania bębnów, warsztat ciesielski, pokaz wykonywania drewnianych przedmiotów codziennego użytku, spotkanie z garncarzem, warsztat tworzenia naczyń ceramicznych, bicie pamiątkowych monet, wicie wianków, warsztat zielarski, tworzenie lalek motanek czy zabawy plebejskie.

Festiwalowe spotkanie umilą nam dźwięki muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Huskarl. Nie zabraknie również spotkania z łucznikiem oraz nożownikiem. Dla najmłodszych szykujemy bajkową niespodziankę.

Szczegółowy program Festiwalu poniżej.

Pamiętajcie, niedziela 29 sierpnia 2021 r. od 13.00 do 19.00 widzimy się w Chełmży – Tumska Przystań.

Organizatorzy: Biblioteka w Chełmży wraz z Chełmżyńskim Ośrodkiem Kultury, Radny Powiatu Rafał Lewandowski, Powiat Toruński, Miasto Chełmża, Tumska Przystań, Towarzystwo Przyjaciół Chełmży.

Zadanie wspófinansowane ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Na jego realizację pozyskano środki w wysokości aż 20 tys. zł!

Tekst: Artur Stankiewicz

Oceniaj razem z nami!

2021.08.11
Oceniaj razem z nami!

Zapraszamy przedstawiciela organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowej dotyczącej wyboru laureata w konkursie „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2020”. 

Członek komisji konkursowej otrzyma drogą mailową zaszyfrowane zgłoszenia kandydatek wraz z załącznikami oraz kartę do oceny. Ocena odbywa się w sposób zdalny, indywidualnie – termin i szczegóły oceny przesłane zostaną na adres e-mailowy członka Komisji. Starostwo Powiatowe zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranym kandydatem.


Osoby chętne do udziału w pracach komisji proszę o przesłanie, w terminie do 16 sierpnia 2021 r., na adres mailowy j.rybitwa@powiattorunski.pl danych: imię i nazwisko, nazwa organizacji, adres e-mail, telefon kontaktowy.
Dodatkowe informacje  pod nr tel. 56 662 88 42.

Pożegnanie Donacjusza Anzela

2021.08.11
Pożegnanie Donacjusza Anzela

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Donacjusz Anzel zdecydował się przejść na emeryturę. 11 sierpnia 2021 roku pożegnali go Starosta Toruński Marek Olszewski, Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Kazimierz Kaczmarek i Skarbnik Powiatu Toruńskiego Danuta Jabłońska-Drążela.

Medal 100-lecia dla Starostwa Powiatowego

2021.08.02
Medal 100-lecia dla Starostwa Powiatowego

Pamiątkowy medal 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski dla Starostwa Powiatowego za krzewienie toruńskiej niepodległości odebrał Starosta Toruński Marek Olszewski z rąk prezydenta Michała Zaleskiego i Przewodniczącego Rady Miasta prof. Marcina Czyżniewskiego. Odznaczenia wręczono podczas toruńskich obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia o godz. 17:00 w całej Polsce rozpoczęto oficjalne obchody rocznicy wydarzeń z 1944 roku. Godzinę "W" zwiastują syreny, które usłyszeć można było w Toruniu i w powiecie toruńskim. W uroczystościach zorganizowanych pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego wzięli udział przedstawiciele środowisk kombatanckich, samorządowcy, a także mieszkańcy, którzy co roku w ten sposób honorują pamięć o bohaterskich powstańcach.

Hala sportowa z ministerialnym dofinansowaniem

2021.07.23
Hala sportowa z ministerialnym dofinansowaniem

Powiat Toruński otrzyma prawie 3,7 mln złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na budowę Hali sportowej przy Zespole Szkół CKU w Gronowie.

22 lipca 2021 r.  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naborów w konkursie "Sportowa Polska 2021". Z przyjemnością informujemy, że jednym z beneficjentów konkursu został Powiat Toruński, który otrzyma pełną wnioskowaną kwotę 3 687 000 zł na budowę Hali sportowej przy Zespole Szkół CKU w Gronowie.

Powiat Toruński jest jednym z 9 beneficjentów konkursu w naszym województwie, w tym - jedynym powiatem, który dofinansowanie uzyskał. Z naszego regionu złożono 40 wniosków.

Przypomnijmy, że na budowę hali sportowej w Gronowie pozyskaliśmy już środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3,5 mln zł. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pomoc po nawałnicach w naszym powiecie

2021.07.21
Pomoc po nawałnicach w naszym powiecie

Ulewne opady deszczu, burze i porywiste wiatry, które w ubiegłym tygodniu nawiedziły teren powiatu toruńskiego, spowodowały wiele szkód na terenie gmin Obrowo i Czernikowo. Starostwo Powiatowe ze swoich zasobów przekazało władzom gmin materiały niezbędne do zabezpieczenia budynków z zerwanymi lub częściowo zniszczonymi dachami.

fot. Urząd Gminy Obrowo

Na drodze do współpracy z Ukrainą

2021.07.07
Na drodze do współpracy z Ukrainą

W środę 7 lipca Starostwo Powiatowe w Toruniu odwiedził prof. hon. Krzysztof Sikora – konsul honorowy Ukrainy, Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki. Konsulowi towarzyszyli prof. Swietłana Kaszuba oraz dr Robert Brudnicki – oboje z bydgoskiej WSG.

Tu teleporad nie było!

2021.07.07
Tu teleporad nie było!

Za nami „Dzień dla zdrowia” w Obrowie. Wydarzenie współfinansowane z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zrealizowane zostało przez liderkę projektu Barbarę Mońko-Juraszek prezeskę Fundacji „Trybik”, która do jego realizacji zaangażowała spore grono współpracowników i sponsorów.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.