Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Można będzie postrzelać z łuku:)

2021.06.09
Można będzie postrzelać z łuku:)

Od 7 do 10 czerwca 2021 r. na terenie przy Stadionie Miejskim w Chełmży pod okiem wykwalifikowanego instruktora odbywać się będą warsztaty z łucznictwa. Mieszkańcy Chełmży mają jeszcze zatem 2 dni by wziąć w nich udział i stanąć do rywalizacji w turnieju łuczniczym o Złotą Strzałę Grodu Łoza, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r. Całe wydarzenie ma charakter amatorski oraz edukacyjny i służy dobrej zabawie. To znakomity sposób by aktywnie spędzić czas wolny. Przypominamy, iż zadanie współfinansowane jest z budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Szczegóły na plakacie oraz na https://www.facebook.com/photo?fbid=174418304690636&set=a.170106465121820

 

Zostań społecznym opiekunem zabytków!

2021.05.24
I ty możesz zostać społecznym opiekunem zabytków!

Jeśli interesujesz się zabytkami, zależy Ci na zachowaniu ich wartości i utrzymaniu w jak najlepszym stanie, posiadasz wiedzę o pamiątkach przeszłości oraz pragniesz ją pogłębiać a także dzielić się nią z innymi, zostań społecznym opiekunem zabytków.

„Co wiecie o powiecie?” – odpowiedzcie w Internecie!

2021.05.24
„Co wiecie o powiecie?” – odpowiedzcie w Internecie!

Powiat toruński, z okazji przypadającego w najbliższy czwartek Dnia Samorządu Terytorialnego, upamiętniającego pierwsze, w pełni demokratyczne wybory do rad gmin i miast w 1990 roku, zaprasza do udziału w internetowym konkursie „Co wiecie o powiecie?”.

Konkurs prowadzony będzie w Internecie, na profilu społecznościowym powiatu toruńskiego w serwisie Facebook. Startujemy 27 maja br. Codzienne, przez 7 dni, aż do 2 czerwca, o godz. 12:00 na powiatowym fanpage’u https://www.facebook.com/PowiatTorunski będzie się pojawiać zadanie konkursowe dotyczące powiatu toruńskiego. 

 

We Włęczu ponownie zabrzmiał dzwon…

2021.05.14
We Włęczu ponownie zabrzmiał dzwon…

11 maja Anno Domini 2021 z dzwonnicy we Włęczu po raz pierwszy od lat popłynął dźwięk dzwonu. Jako pierwszy w ruch wprawił go Kazimierz Kaczmarek – członek Zarządu Powiatu Toruńskiego, bowiem to właśnie z budżetu powiatu, a dokładnie z wydzielonego w nim budżetu obywatelskiego pozyskano środki na jego zakup. 20 tys. złotych umożliwiło niezwykle aktywnym realizatorom projektu „Dzwonnica i cmentarz we Włęczu – świadkowie historii”, czyli członkom Czernikowskiego Stowarzyszenia „Czyż-Nie” wykonanie drewnianego ogrodzenia cmentarza ewangelickiego, montaż drewnianych stołów i ław oraz stojaków na rowery.

 

Nagrody rozdane!

2021.05.13
Nagrody rozdane !

Dzisiaj (13 maja br.) w budynku Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie ,,Powiatowa kartka wielkanocna”.

Konkurs realizowany był w okresie wielkanocnym, ale obostrzenia sanitarne nie dawały wówczas możliwości zorganizowania uroczystości wieńczącej akcję. Nareszcie nadszedł czas, aby to uczynić i tym samym wręczyć nagrody i złożyć podziękowania młodym zwycięzcom.

Otwarty konkurs ofert dla NGO z nowymi zasadami!

2021.01.07
Otwarty konkurs ofert dla NGO z nowymi zasadami!

Wraz z początkiem roku Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizacje zadań w 2021 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji ekologicznej, upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.


Sposób ubiegania się o środki finansowe w niniejszych konkursach organizacjom pozarządowym jest doskonale znany. Nowością w tym roku jest aplikowanie o powyższe środki z wykorzystaniem generatora ofert systemu witkac.pl. To właśnie za jego pomocą organizacje pozarządowe składają w tym roku ofertę.

 

 

Gratulacje dla sportowców

2020.12.08
Gratulacje dla sportowców

Wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe w 2019 roku otrzymało 145 młodych utalentowanych sportowców i 30 trenerów.

Co roku, w czerwcu, młodzi sportowcy wyróżnieni przez Starostę Toruńskiego spotykali się na uroczystej Gali Sportu. Nie inaczej miało być i w tym roku. Tymczasem wszystkie plany czerwcowego spotkania pokrzyżował koronawirus i epidemia wywołanej przez niego choroby COVID. Początkowo organizacja spotkania została przesunięta na IV kwartał - jednakże i ten termin okazał się nierealny. Nie chcąc narażać młodych sportowców i ich najbliższych na niebezpieczeństwo, a także stosując się do obowiązujących przepisów podjęto decyzję o odwołaniu corocznego spotkania.

Do wszystkich wyróżnionych sportowców i ich trenerów przesłono listy gratulacyjne. Wraz gratulacjami i słowami uznania Starosta Toruński przekazał życzenia przede wszystkim zdrowia, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż już niebawem, wraz z zawodnikami, spotkamy się na sportowych halach i stadionach, a kolejne odniesione przez nich sukcesy spowodują, iż w 2021 roku spotkamy się także na Powiatowej Gali Sportu.

Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży

2020.11.20
Tablet dla Adama Ploetza z Chełmży

Przez ostatnich 9 tygodni, w każdą sobotę, dokładnie w południe, na profilu facebookowym powiatu toruńskiego publikowaliśmy obrazkową zagadkę. Grafika przedstawiała zabytkowy obiekt ukryty pod puzzlową układanką. Osłonięte były tylko trzy losowe „klocki”, ukazując fragmenty fotografii. Zadaniem uczestników konkursu „Nasze dziedzictwo – poznawanie przez odkrywanie” było odgadnięcie jaki zabytek przedstawia zdjęcie i gdzie się on znajduje. Jako organizatorzy konkursu każdorazowo mieliśmy przygotowane dwie podpowiedzi, odkrywające kolejne elementy obrazka, w razie gdyby zagadka okazała się zbyt trudna. Jednak okazało się, że żadna podpowiedź nie była potrzebna, bo uczestnicy konkursu prawidłowo odpowiadali na pytanie już za pierwszym razem!

 

Drugi budynek ZOL-u w Browinie na ukończeniu

2020.11.09
Drugi budynek ZOL-u w Browinie na ukończeniu

W poniedziałek 9 listopada Starosta Toruński Marek Olszewski oraz Wicestarosta Michał Ramlau, w towarzystwie Prezesa Leszka Plucińskiego, przedstawiciela wykonawcy oraz inspektora nadzoru, odwiedzili plac budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Browinie.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.