Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Otwarcie drogi rowerowej w Przysieku
2020.09.01
Otwarcie drogi rowerowej w Przysieku

Wczoraj (31 sierpnia 2020) przy Szkole Podstawowej w Przysieku oficjalne otwarto drogę rowerową Przysiek - Rozgarty - Górsk z odgałęzieniem do Barbarki. W spotkaniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego i radnymi powiatowymi, Zastępca Wójta Gminy Zławieś Wielka – Krzysztof Rak wraz z Przewodniczącym Rady i radnymi gminnymi. Na otwarcie przybyli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej Mirosław Graczyk i jego zastępca Mirosław Nawrotek. Obecni byli również wykonawcy budowy oraz kolarze z toruńskiego Klubu Turystyki Kolarskiej „Przygoda”, którzy na przekór deszczowej aurze w doskonałych humorach przemierzyli trasę z Torunia do Przysieka.

Stypendia dla prymusów przyznane
2020.09.01
dyplomy dla stypendystów

Zarząd Powiatu Toruńskiego w dniu 26 sierpnia zatwierdził decyzję Komisji o przyznaniu 297 stypendiów dla uczniów, którzy mieli średnią z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 4,90.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny
2020.09.01
Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Przyzwyczailiśmy się, że każdego roku z początkiem września uroczyście celebrujemy rozpoczęcie roku szkolnego, a sale lekcyjne wypełniają się nauczycielami, uczniami i rodzicami. Jednak 1 września tego roku nie będzie przypominać tych, do których przywykliśmy. Rok 2020 zapisze się w historii szkolnictwa i na kartach Waszych życiorysów jako okres trudnych doświadczeń i wyzwań związanych z pandemią koronawirusa. Praca w podyktowanych przez nią warunkach nie będzie łatwa ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. To wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność dla Wszystkich, którym dobro uczniów i szkoły leży na sercu.

Wędrówki rodzinne z PTTK
2020.08.31
Wędrówki rodzinne z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu, zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów nastąpi w sobotę 5 września br. o godz. 6.40 na dworcu PKP Toruń Główny...

40 lat NSZZ „Solidarność”
2020.08.31
40 lat NSZZ „Solidarność”

31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku zostały podpisane porozumienia między komisją rządową a komitetem strajkowym. W niedzielę, 30 sierpnia w Toruniu odbyły się uroczystości nawiązujące do ówczesnych wydarzeń. Ich organizatorem był Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”.

Droga rowerowa Osiek nad Wisłą – Mazowsze otwarta!
2020.08.31
Droga rowerowa Osiek nad Wisłą – Mazowsze otwarta!

W piątek, 28 sierpnia 2020 r. przy Daglezjowym Dworze w Sąsiecznie, oficjalnie otwarto drogę rowerową Osiek nad Wisłą - Sąsieczno - Zimny Zdrój - Czernikowo - Mazowsze z odgałęzieniem do Obrowa. Ten ponad 24 km odcinek jest przedłużeniem wybudowanej w poprzednich latach drogi rowerowej Złotoria - Osiek nad Wisłą. Kolejna droga rowerowa dołączyła do powstającej w powiecie sieci dróg rowerowych.

Koncert z parasolem w tle...
2020.08.28

Już w najbliższy piątek, 4 września zapraszamy na  koncert Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Koncert odbędzie się w Chełmży – scena na wodzie, startujemy o godz. 18.00.

Niejednokrotnie Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta zaskoczyła nas niestandardowym koncertem oraz niesztampowym wykonaniem polskich i światowych przebojów. A wszystko to pod batutą Jacka Kałamarskiego, który z niezwykłą lekkością i humorem zapowiada kolejne utwory. Nie inaczej będzie i tym razem.  

Koncert jest zwieńczeniem projektu „Plaża Chełmża” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2020, który obejmował montaż 9 parasoli trzcinowych na plaży w Chełmży. Pięć z nich daje cień plażowiczom na plaży miejskiej, cztery zaś na plaży „Stolbud”.

Podczas piątkowego koncertu  - nawiązując do zrealizowanego projektu – każdy z uczestników otrzyma od organizatorów koncertu „magiczny sok z parasolką”.

Uwaga! Podczas koncertu stosujemy się do wytycznych organizatora. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa, m.in. zachowaniu odległości i maseczkach.

Zachęcamy do zabrania własnego koca lub siedziska.

Koncert z parasolem w tle...
2020.08.28
Koncert z parasolem w tle...

Już w najbliższy piątek, 4 września zapraszamy na  koncert Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Koncert odbędzie się w Chełmży – scena na wodzie, startujemy o godz. 18.00.

 

Toruńscy strażacy mają nowego szefa
2020.08.27
Toruńscy strażacy mają nowego szefa

Państwowa Straż Pożarna w Toruniu ma nowego Komendanta. Został nim bryg. Sławomir Reszkowski będący do tej pory Komendantem Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią. Dotychczasowy Komendant PSP w Toruniu, st. bryg. Robert Wiśniewski, powołany został na stanowisko Zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Życzenia dla rolników
2020.08.27
Życzenia dla rolników

Drodzy Rolnicy

dziękujemy za zebrane tegoroczne plony, które są owocem Waszej ciężkiej pracy.

Pomimo przeróżnych trudności z godnością dbacie o to, by nie zabrakło chleba na polskich stołach....

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.