Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wiemy kto wywalczył Pióro Starosty!
2021.11.25
Konkurs Ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego” rozstrzygnięty!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży wspólnie z gminnymi bibliotekami publicznymi powiatu toruńskiego organizuje co roku powiatowy konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”. W tym roku odbyła się już 18 edycja tej imprezy, której od początku patronuje Starostwo Powiatowe w Toruniu. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy.

Święto wszystkich pracowników służb społecznych
2021.11.24
Święto wszystkich pracowników służb społecznych

To właśnie oni pomagają tym, których codzienne problemy przygniatają, i tym, którzy nie radzą sobie w życiu ani finansowo, ani organizacyjnie. Pomagają rodzinom przezwyciężyć trudne życiowe sytuacje. Wspierają osoby, które mimo przeszkód chcą się usamodzielnić i uczestniczyć w życiu społecznym. Pracują w miejscach, gdzie kumulują się ludzie problemy i życiowe tragedie. Na co dzień stykają się z biedą, frustracją i bezsilnością. Zdarza się, że wykonują swoje zadanie z narażeniem życia i zdrowia.

Podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Liryczna podróż ku niepodległości"
2021.11.24
Podsumowanie XVI Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Liryczna podróż ku niepodległości"

Na początku listopada został rozstrzygnięty XVI Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny pt.,,Liryczna podróż ku niepodległości”. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z poezją o tematyce patriotycznej. Słowo miało stać się inspiracją do tworzenia prac plastycznych i literackich. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i wrażliwością. Poezja, z której czerpali uczniowie, przeobraziła się w kształty, barwy, wydarzenia i emocje. Każdy utwór liryczny miał wiele interpretacji i odniesień.

Relacja z wycieczki szkolnej ZS CKU w Gronowie
2021.11.24
Relacja z wycieczki szkolnej ZS CKU w Gronowie

,,Cała piękna Polska nasza ..” - w ramach rządowego projektu ,,Poznaj Polskę” zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy wycieczkę szkolną w dniach 18-19.11.2021 roku. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Kraków, no i oczywiście Królewska Katedra na Wawelu. Relikwiarz św. Stanisława w kształcie trumny, krypta biskupów krakowskich, relikwie św. Floriana, średniowieczne nagrobki królewskie w formie sarkofagów z wyrzeźbionymi podobiznami leżących władców - to tylko niektóre cenne obiekty, które mieliśmy okazję podziwiać. 
Była to świetna okazja do przypomnienia sobie ważnych postaci i wydarzeń związanych z historią naszego państwa.

Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”
2021.11.24
Wycieczka z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”

27 listopada br. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu organizuje kolejną wycieczkę krajoznawczo-pieszą w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników o godz. 9.00 na przystanku MZK przed mostem kolejowym, vis-a-vis dworca PKP Toruń Miasto. Trasa przejścia będzie wiodła: ul. R. Traugutta, Winnicą, wzdłuż prawego brzegu rz. Wisły, przez Kaszczorek, do Złotorii, skąd wzdłuż prawego brzegu rz. Drwęcy, przez Lampusz, Małgorzatowo oraz las bielawski, z zakończeniem na pętli MZK przy ul. Olimpijskiej „Na Skarpie” i będzie miała ok. 14 km długości. Wyprawę poprowadzi honorowy przodownik turystyki pieszej Tadeusz Perlik.

Wycieczka do Warszawy z programu Poznaj Polskę 17 listopada
2021.11.23
Wycieczka do Warszawy z programu Poznaj Polskę 17 listopada

W środę 17 listopada 2021 roku uczniowie klas technikum III TG oraz III TFŻ Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem podróży naszych uczniów było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Królewskiego w Wilanowie.

YUFE dla mieszkańców powiatu
2021.11.23
YUFE dla mieszkańców powiatu

W październiku władze samorządowe powiatu podpisały porozumienie z rektorem UMK o partnerstwie przy projekcie YUFE. Dzięki tej współpracy mieszkańcy powiatu będą mogli uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach, oferowanych przez społeczność akademicką. Do korzystania z Poradni Studenckich UMK zachęca Katarzyna Fus z Działu Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”
2021.11.22
Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Uczennice Klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Chełmży wzięły udział w wycieczce edukacyjnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Fundusze na dwudniową wyprawę uzyskano z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.

15 listopada udaliśmy się do Sztutowa, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Stutthof. Zostało ono powołane dzięki staraniom byłych więźniów obozu KL Stutthof w latach 60-tych XX wieku. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Historia obozu i losy więźniów wzbudziły wśród młodzieży silne emocje.

Powiatowy Związek OSP RP w Toruniu z nowym Zarządem
2021.11.22
Powiatowy Związek OSP RP w Toruniu z nowym Zarządem

Powiatowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu wybrał nowy Zarząd na kolejną 5-letnią kadencję. Na zorganizowany z tej okazji zjazd zaproszony został również Starosta Toruński Marek Olszewski, Wicestarosta Michał Ramlau i Członek Zarządu Powiatu Łukasz Kowalski.

Dzień Pracownika Socjalnego
2021.11.21
Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, które jest świętem wszystkich osób pracujących na rzecz potrzebujących pomocy, składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.