Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Wędrówki rodzinne z PTTK
2022.01.04
Wędrówki rodzinne z PTTK

W najbliższą sobotę, 8 stycznia 2022 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza do udziału w kolejnej wycieczce krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie uczestników na platformie przesiadkowej MZK przy al. Solidarności o godz. 7.20, skąd nastąpi o godz. 7.33 wyjazd autobusem linii nr 30 do Grębocina. Trasa wycieczki będzie wiodła z Grębocina przez Lipniczki, Koniczynkę, Papowo Toruńskie i Katarzynkę, z powrotem do miasta. Wycieczka będzie liczyła ca 15 km długości. Wyprawą pokieruje przodownik turystyki pieszej PTTK Rajmund Czechowski. W trakcie wycieczki będzie można obejrzeć dwory, dawne siedziby ziemiańskie w Lipniczkach, Koniczynce, Papowie Toruńskim oraz w Katarzynce.

Powiatowe kolędowanie
2022.01.04
Powiatowe kolędowanie

Hej kolęda, kolęda … Przepiękne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu kapeli góralskiej Ochodzita będzie można posłuchać już od najbliższego piątku przez cały weekend.

Kolędowanie rozpoczynamy w kościele w Nawrze o godzinie 17:00. W sobotę góralskie kolędy zabrzmią w kościołach w Kiełbasinie i Dźwierznie a w niedzielę zapraszamy do kaplicy w Bielczynach oraz do kościoła w Grzywnie. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie.

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym
2022.01.03
Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?

Wyobraź sobie, że płacisz ryczałtową stawkę za 12 worków śmieci rocznie. Jeden miesięcznie. Jeśli przekroczysz ten limit, zapłacisz dopłatę za każdy dodatkowo wyrzucony worek. Co zrobisz, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci? W tej grze zdobędziesz punkty albo zmniejszając ich ilość albo oddając jak najwięcej do recyklingu. A najlepsi mogą otrzymać tytuł „Ambasadora sortowania”….

Powiatowy Zarząd Dróg - podsumowanie 2021
2022.01.03
Powiatowy Zarząd Dróg - podsumowanie 2021

Nowe drogi rowerowe, przebudowane i wyremontowane drogi powiatowe, a także całoroczne bieżące utrzymanie dróg na terenie Powiatu Toruńskiego to działania realizowane w 2021 roku przez Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu. W mijającym roku przebudowano i wyremontowano ponad 9 km dróg powiatowych  i wybudowano prawie 9 km nowych odcinków dróg rowerowych. Na realizację inwestycji wydano ponad 12,5 mln zł. Wiele z nich było realizowanych przy dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 czy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mówiąc o finansowaniu inwestycji, nie można pominąć własnego wkładu finansowego Powiatu Toruńskiego oraz współfinansowania przez Gminy.

Informacje z ZUS
2022.01.03
Informacje z ZUS

Kreator wniosków o 500 plus na PUE ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalny kreator wniosków o 500 plus na PUE ZUS. Zostanie on uruchomiony 1 stycznia 2022 r. 

Szczęśliwego Nowego Roku 2022
2021.12.31
Szczęśliwego Nowego Roku 2022

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku wszystkim mieszkańcom Powiatu Toruńskiego życzymy zdrowia, radości, uśmiechu, pogody ducha i samych sukcesów.

Życzymy aby w Nowym 2022 Roku spełniły się Państwa marzenia oraz zrealizowały wszystkie zamierzone plany.

Nie żyje Barbara Kłosińska-Wekwerth
2021.12.30
Nie żyje Barbara Kłosińska-Wekwerth

Działaczka społeczna związana z Klubem Seniora Zespołem Śpiewaczym "LEŚNA KRAINA" Cierpice, członkini Powiatowej Rady Pożytku Publicznego zmarła w poniedziałek 27 grudnia. Członkowie Zarządu Powiatu Toruńskiego kierują najszczersze wyrazy współczucia do rodziny zmarłej.

Posiedzenie zarządu ZOSP RP
2021.12.30
Posiedzenie zarządu ZOSP RP

Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej spotkał się w środę 29 grudnia w remizie OSP w Łubiance. W wydarzeniu wziął udział także Starosta Toruński Marek Olszewski, który pełni funkcję wiceprezesa zarządu ZOSP.

Pompa dla OSP Gostkowo
2021.12.30
Pompa dla OSP Gostkowo

Nowoczesna pompa pożarnicza została przekazana druhom z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostkowie. W środowym (29 grudnia) spotkaniu w Urzędzie Gminy Łysomice brał udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.