Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

#sadziMY 2020 - posadź własne drzewo
2020.09.16
#sadziMY 2020 - posadź własne drzewo

W ubiegłym roku została zapoczątkowana ogólnopolska akcja #sadziMY, podczas której każdy mieszkaniec naszego kraju mógł otrzymać i posadzić drzewo i tym samym mieć osobisty wkład w środowisko przyrodnicze. W piątek 18 września br. po raz kolejny wszystkie nadleśnictwa biura Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych od Bałtyku po Tatry będą wydawać dla chętnych sadzonki. Leśnicy regionu kujawsko-pomorskiego już przygotowali drzewka, a przy odbiorze podpowiedzą w jaki sposób i na jakim siedlisku posadzić sadzonkę wybranego gatunku.

Wycieczki z PTTK
2020.09.16
Wycieczki z PTTK

W weekend 18-20 września, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa organizuje „XIII Ogólnopolski Zlot Rowerowy”. Dla tych, którzy preferują wycieczki piesze, 19 września PTTK organizuje wycieczkę z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".

W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego
2020.09.15
W Chełmży o promocji kształcenia branżowego i technicznego

Dzisiaj w siedzibie chełmżyńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Włókniarz”, z inicjatywy właściciela firmy Marcus Design w Chełmży odbyło się spotkanie robocze pt. Zintegrowany System Kwalifikacji jako narzędzie promocji kształcenia branżowego i technicznego w Polsce. System ten ma służyć poprawie komunikacji pomiędzy szeroko pojętym systemem edukacji oraz podmiotami rynku pracy.

Bezpieczne przejście w Chełmży
2020.09.15
Bezpieczne przejście w Chełmży

Dzisiaj w Chełmży odbyło się spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w związku z uruchomioną 1 września innowacyjną sygnalizacją świetlną na przejściu dla pieszych przy ulicy Wyszyńskiego.
Na czym polega jej innowacyjność? Sygnalizator połączony jest z fotokomórką-radarem. Jeśli zainstalowany w pewnej odległości od przejścia czujnik wychwyci auto poruszające się z prędkością przekraczającą 50 km/h - automatycznie włączy czerwone światło przy dojeździe do przejścia. W sąsiedztwie znajdują się SP nr 5 i ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży, osiedle domków jednorodzinnych i bloki, więc zainstalowanie takiego nowatorskiego systemu ma charakter prewencyjny.

42. rocznica powstania niezależnego ruchu chłopskiego
2020.09.14
42. rocznica powstania niezależnego ruchu chłopskiego

W piątek, 11 września 2020 r. w Gronowie przy rondzie na drodze krajowej nr 15 Brzeźno/Gronowo odbyły się Kujawsko-Pomorskie Obchody 42. rocznicy powstania niezależnego ruchu chłopskiego.

Kolejna droga rowerowa otwarta!
2020.09.11
Kolejna droga rowerowa otwarta!

Wczoraj (10 września 2020) przy Pałacu Romantycznym w Turznie oficjalne otwarto drogę rowerową Różankowo - Lulkowo, Kamionki Małe – Turzno. W spotkaniu udział wziął Starosta Toruński Marek Olszewski wraz z Zarządem Powiatu Toruńskiego, Przewodniczącym Rady Powiatu Toruńskiego i radnymi powiatowymi, Wójt Gminy Łysomice – Piotr Kowal wraz z Przewodniczącym Rady i radnymi gminnymi. Na otwarcie w imieniu Marszałka Piotra Całbeckiego przybył również zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – Mirosław Nawrotek.

Weź udział w Lidze NGOs!
2020.09.10
Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie, wolontariat oraz Summer School. Udział w Lidze jest bezpłatny.

Zgłoś „Społecznika Roku 2020”
2020.09.10
Zgłoś „Społecznika Roku 2020”

Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.

600 tys. zł czeka na Polskie Produkty Przyszłości
2020.09.10
600 tys. zł czeka na Polskie Produkty Przyszłości

Aż 600 tys. zł czeka na zwycięzców XXIII edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja mogą zgłaszać projekty od 21 września do 29 października.

ZUS wypłacił już 5 mld zł postojowego
2020.09.09
ZUS wypłacił już 5 mld zł postojowego

Blisko 5 mld zł trafiło już na konta przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne w ramach świadczenia postojowego. Świadczenie to może być wypłacone maksymalnie trzy razy, więc jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał z tej formy pomocy, cały czas może to zrobić. Wniosek o postojowe można złożyć do trzech miesięcy po zniesieniu stanu epidemii.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.