Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Konferencja prasowa Starosty Toruńskiego z 16 maja 2020 r.
2020.05.16
Konferencja prasowa Starosty Toruńskiego z 16 maja 2020 r.

W sobotę 16 maja 2020 r. Starosta Toruński zorganizował wideokonferencję prasową na powiatowym profilu na Facebooku. Tutaj mogą Państwo odtworzyć film z zarejestrowaną konferencją.

Sytuacja w powiatowych domach pomocy społecznej
2020.05.15
Sytuacja w powiatowych domach pomocy społecznej

Od początku epidemii, w powiatowych dps-ach wdrożono szczególne procedury bezpieczeństwa. Od kwietnia trwają badania profilaktyczne personelu. Wczoraj uzyskano 1 wynik dodatni u pracownika DPS w Browinie. Osoba zakażona jest w izolatorium. Żaden z mieszkańców nie ma objawów choroby.

Koronawirus a dotacje z pożytku publicznego
2020.05.15
Koronawirus a dotacje z pożytku publicznego

W związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce i wynikającymi z tego tytułu ograniczeniami w życiu społecznym zwracamy się do wszystkich organizacji pozarządowych, które w wyniku postępowania konkursowego otrzymały dotacje z powiatu toruńskiego na realizację zadań publicznych o rozważenie możliwości zmiany harmonogramów imprez, spotkań, turniejów grupowych.

Uwaga na fontanny
2020.05.11
Uwaga na fontanny

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny zwraca uwagę na zagrożenia przy odpoczynku w pobliżu fontann, instalacji wodnych typu "dry-plaza" i podobnych oraz tężni ulicznych.

Spacerem po Chełmży
2020.05.08
Spacerem po Chełmży

Chełmża to jedyne miasto powiatu toruńskiego. Na każdym kroku czekają tu na odwiedzających zabytki i niezwykłe historie. Zapraszamy na drugi odcinek wideoprzewodnika po powiecie toruńskim!

 

Zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności
2020.05.07
Zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Toruniu utrzymuje ciągłość funkcjonowania, jednakże mając na uwadze stan epidemii COVID-19 wprowadza zmiany organizacyjne.

Szlakiem Mennonitów z PTTK
2020.05.05
Szlakiem Mennonitów z PTTK

Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i okolic na wycieczkę "Szlakiem Mennonitów"

Wyróżnienia dla strażaków
2020.05.04
Powiatowe wyróżnienia dla strażaków

Choć czas epidemii nie sprzyja świętowaniu, jednak mieszkańcy powiatu toruńskiego pamiętają o Dniu Strażaka. W dniu strażackiego święta Zarząd Powiatu składa najlepsze życzenia i przyznaje wyróżnienia.

Powiatowe wsparcie dla DPS-ów
2020.04.30
Powiatowe wsparcie dla DPS-ów

Od momentu pojawienia się w Polsce problemów związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Zarząd Powiatu z wielką uwagą monitoruje sytuację w domach pomocy społecznej i działa, by zapewnić im bezpieczeństwo.

Powiatowe inwestycje w toku
2020.04.27
Dobrzejewice - budowa filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa dezorganizuje wiele dziedzin życia rodzinnego, społecznego oraz gospodarczego. W tej sytuacji cieszy fakt, że powiatowe inwestycje toczą się według wcześniej przyjętych harmonogramów.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.