Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Odwiedziny Starosty z Golubia-Dobrzynia

2023.01.30
Odwiedziny Starosty z Golubia-Dobrzynia

Absolwent szkoły w Gronowie Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski odwiedził Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego. W poniedziałek 30 stycznia 2023 roku po nowych obiektach placówki oprowadzili go Starosta Toruński Marek Olszewski i dyrektor Zbigniew Piotrowski.

31. finał WOŚP za nami

2023.01.30
31. finał WOŚP za nami

W gminach powiatu toruńskiego zorganizowano szereg uroczystości związanych z 31. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu wydarzeniach wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu i radni.

WOŚP 2023: masa atrakcji w Gminie Obrowo

2023.01.28
WOŚP 2023: masa atrakcji w Gminie Obrowo

Na terenie Gminy Obrowo działają aż trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, przy Szkole Podstawowej im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą oraz przy Zespole Szkół w Dobrzejewicach. W każdym ze sztabów będzie można wylicytować pakiet powiatowych gadżetów.

WOŚP w Chełmży i gminie Chełmża

2023.01.28
WOŚP w Chełmży i gminie Chełmża

W Chełmżyńskim Ośrodku Kultury, na Rynku i plaży miejskiej zaplanowano masę atrakcji w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmży. W akcje zaangażowali się także mieszkańcy Gminy Chełmża, który zapraszają m.in. na wspólne morsowanie w Zalesiu.

Biały konwój WOŚP w gminie Łubianka

2023.01.27
Biały konwój WOŚP w gminie Łubianka

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. Dzięki staraniom Ewy Rzodeczko – szefowej sztabu i sołtysa sołectwa Biskupice Piotra Łuczaka, tegoroczny sztab ma swoją siedzibę w świetlicy wiejskiej w Biskupicach.

Tak zapamiętamy wielkie otwarcie!

2023.01.26
Tak zapamiętamy wielkie otwarcie!

Zachęcamy do zobaczenia filmowego wspomnienia o wielkim otwarciu inwestycji realizowanych w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

Wielkie otwarcie w ZS, CKU w Gronowie

2023.01.24
Wielkie otwarcie w ZS, CKU w Gronowie

Hala sportowa, hala na maszyny rolnicze z przestrzenią wystawienniczą oraz pracownia agrotroniki w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie oficjalnie otwarte! Nowy etap w niemal 80-letniej historii placówki rozpoczęto w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku.

Wirtualny spacer po ZS, CKU w Gronowie

2023.01.19
Wirtualny spacer po ZS, CKU w Gronowie

Pełnowymiarowa hala sportowa, hala na maszyny rolnicze z powierzchnią wystawienniczą oraz pracownia agrotroniki to inwestycje zrealizowane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Oficjalne otwarcie nowych obiektów zaplanowano na poniedziałek 23 stycznia 2023 roku.

103. rocznica powrotu Torunia do Polski

2023.01.19
103. rocznica powrotu Torunia do Polski

Starosta Toruński Marek Olszewski reprezentował władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas środowych uroczystości związanych z rocznicą powrotu Torunia do Polski. 18 stycznia 1920 roku po epoce zaborów do miasta wkroczyli wyczekiwani polscy żołnierze.

400 twarzy Mikołaja Kopernika

2023.01.17
400 twarzy Mikołaja Kopernika

Prawie 400 prac uczniów ze szkół i przedszkoli działających na terenie powiatu toruńskiego wpłynęło na 14. edycję konkursu plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku tematem przewodnim rywalizacji była postać wybitnego toruńskiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego wpływ na historię świata. 17 stycznia 2023 roku jurorzy konkursu wybrali laureatów i wyróżnionych.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.