Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza

2023.01.17
Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w konferencji otwierającą realizację programu regionalnego Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza (FEdKP) 2021-2027. Na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego w poniedziałek 16 stycznia 2023 roku w wydarzeniu organizowanym w toruńskim Dworze Artusa wzięli udział samorządowcy z naszego województwa.

Jubileusz toruńskich „Nowości”

2023.01.11
Jubileusz toruńskich „Nowości”

Od 55 lat dziennikarze Dziennika Toruńskiego „Nowości” przekazują mieszkańcom najistotniejsze informacje ze świata, kraju i regionu. Z okazji jubileuszu redakcję odwiedził Starosta Toruński Marek Olszewski, który przekazał na ręce zastępcy redaktora naczelnego Justyny Wojciechowskiej-Narloch podziękowania za dotychczasową współpracę.

Otwarte konkursy ofert 2023 – prawie 380 tys. zł do rozdania i wydłużony termin naboru wniosków!

2023.01.05
Otwarte konkursy ofert 2023 – prawie 380 tys. zł do rozdania!

Zarząd Powiatu Toruńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2023 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, edukacji ekologicznej, upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Kwota zarezerwowania na dotacje dla organizacji pozarządowych  - w roku 2023 - wynosi 375 tys. złotych, tj. o prawie 250 tys. złotych więcej niż w roku poprzednim!

Uwaga: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych Zarząd Powiatu Toruńskiego Uchwałą Nr 688/2023 z dnia 4 stycznia 2023 r. wydłużył termin składania ofert do 31 stycznia 2023 r. Wobec powyższego rozstrzygnięcie konkursów planowane jest do 24 marca 2023 r.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem SSE w Polsce

2023.01.05
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem SSE w Polsce

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna została najlepszą strefą ekonomiczną 2022 roku w Polsce, udzielając wsparcia 78 projektom inwestycyjnym o łącznym nakładzie przekraczającym 2,7 mld zł. Inwestycje przyczynią się do powstania 307 nowych miejsc pracy oraz utrzymania ponad 10 250 stanowisk.

Odznaczenie dla Krzysztofa Melkowskiego

2022.12.29
Odznaczenie dla Krzysztofa Melkowskiego

Naczelnik Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego Krzysztof Melkowski został odznaczony za długoletnią służbę. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Toruńskiego 29 grudnia 2022 roku naczelnika odznaczył Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau.

Wyróżnienia dla samorządowców

2022.12.29
Wyróżnienia dla samorządowców

Radni Rady Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk, Andrzej Siemianowski i Tomasz Zakrzewski otrzymali z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego wyróżnienia za długoletnią pracę w samorządzie powiatowym. Były starosta i dwaj byli przewodniczący rady odebrali pamiątkowe witraże podczas sesji Rady Powiatu Toruńskiego 29 grudnia 2022 roku.

Członkowie komisji pilnie poszukiwani! – czekamy na zgłoszenia od organizacji pozarządowych

2022.12.29
Członkowie komisji pilnie poszukiwani! – czekamy na zgłoszenia od organizacji pozarządowych

W związku z trwającym naborem ofert w otwartych konkursach ofert na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe w 2023 r. Starosta Toruński zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych (lub osoby wskazane przez te organizacje) do pracy w komisjach konkursowych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Prosimy o zgłaszanie kandydatów do pracy w komisjach do 9 stycznia 2023 r. do Starostwa Powiatowego w Toruniu na formularzu (do pobrania poniżej). Formularze (skan dokumentu) prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres j.rybitwa@powiattorunski.pl – decyduje data wpływu.

Zadaniem członków komisji jest ocena merytoryczna ofert konkursowych za pomocą kryteriów zawartych w ogłoszeniach konkursowych. Ocena ofert obywać się w sposób zdalny, za pomocą generatora ofert witkac.pl.

 

Zapach świąt z podtoruńskich lasów jest najważniejszy!

2022.12.23
Zapach świąt z podtoruńskich lasów jest najważniejszy!

Czym kierować się przy wyborze świątecznej choinki? Czy wybór naturalnego drzewka dobrze wpływa na ochronę środowiska? Co potem można zrobić z zielonym symbolem Bożego Narodzenia? O kilka rad przed wyborem najważniejszej bożonarodzeniowej dekoracji poprosiliśmy Grzegorza Nalazka, leśnika z leśnictwa Gutowo.

Samorządowe spotkanie świąteczne

2022.12.23
Samorządowe spotkanie świąteczne

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 w Ratuszu Staromiejskim zorganizowano tradycyjne spotkanie świąteczne, którego gospodarzami byli Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Starosta Toruński Marek Olszewski. Samorządowcy z Torunia i powiatu toruńskiego spotkali się w czwartek 22 grudnia.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.