Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Konferencja dotycząca wsparcia międzysektorowego

2023.04.05
Konferencja dotycząca wsparcia międzysektorowego

Wsparciu międzysektorowemu w budowaniu współpracy wobec potrzeb dzieci, uczniów i rodzin będzie poświęcona konferencja naukowa, która 12 kwietnia 2023 roku odbędzie się w Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmży. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Powiat Toruński na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Poetycka podróż po krainie uczuć

2023.04.04
Poetycka podróż po krainie uczuć

Jan Mytlewski, Kornelia Józefina Umińska oraz Zofia Prus okazali się najlepsi w XI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Toruński Marek Olszewski.

10. edycja PGE IMME

2023.04.02
10. edycja PGE IMME

Zawodnicy najlepszych polskich klubów żużlowych wzięli udział w 10. Jubileuszowej edycji  Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi im. Zenona Plecha, które rozegrano na Motoarenie w sobotę 1 kwietnia 2023 roku. Głównym partnerem tego wydarzenia był Powiat Toruński.

Otwarty konkurs ofert 2023 – znamy wyniki!

2023.03.30
Otwarty konkurs ofert 2023 – znamy wyniki!

Znane są już wyniki otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2023 roku przez organizacje pozarządowe.

W odpowiedzi na ogłoszone konkursy organizacje złożyły ponad 150 ofert. Decyzją Zarządu Powiatu Toruńskiego dofinansowanych zostanie 99 zadań. 

Na dofinansowanie projektów w ramach otwartego konkursu ofert Powiat Toruński przeznaczył 375 tys. złotych. Corocznie najwięcej środków finansowych przeznacza się na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, w tym roku rozdysponowano kwotę 225 tys. zł. W ramach konkursu wspierane są także zadania z zakresu kultury i sztuki (93 tys. zł), edukacji ekologicznej (40 tys. zł) oraz turystyki i krajoznawstwa (17 tys. zł).

Lista organizacji oraz zadań, które otrzymały dofinansowanie ze strony Powiatu Toruńskiego znajduje się poniżej.

 

XLVI Sesja Rady Powiatu Toruńskiego

2023.03.30
XLVI Sesja Rady Powiatu Toruńskiego

Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego informuje, że w dniu 30 marca 2023 r., o godz. 12.00 w sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, I piętro, sala nr 123, odbędzie się XLVI Sesja Rady Powiatu Toruńskiego.

Najlepszy zawodnik i trener Powiatu Toruńskiego wybrani!

2023.03.26
Najlepszy zawodnik i trener Powiatu Toruńskiego wybrani!

Zofia Więcławska i Tomasz Szwed zwyciężyli w organizowanym przez Posła na Sejm Mariusza Kałużnego plebiscycie na Sportowca i Trenera Roku 2022. Podczas uroczystej gali zorganizowanej 26 marca w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury laureatom osobiście pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Kolejna umowa na nową inwestycję podpisana!

2023.03.22
Kolejna umowa na nową inwestycję podpisana!

To już kolejna umowa podpisana w 2023 roku na realizację nowej inwestycji. Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu w środę, tj. 22.03.2023 r. podpisał umowę na realizację zadania pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2020C Brąchnowo – Kowróz w km od 0+000 do km 1+887”.

Młodzież zapobiega pożarom

2023.03.20
Młodzież zapobiega pożarom

Weronika Szulc, Jakub Pawlikowski, Stanisław Pawlikowski, Mateusz Rutkowski, Maciej Politowski i Patrycja Nowak będą reprezentować Powiat Toruński w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Etap powiatowy rywalizacji zorganizowano w sobotę 18 marca 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Krobi.

Razem dla rozwoju transportu kolejowego

2023.03.13
Razem dla rozwoju transportu kolejowego

Z inicjatywy Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego w siedzibie Starostwa Powiatowego zorganizowano spotkanie poświęcone intensyfikacji kursowania pociągów na linii kolejowej 27 na trasie Toruń Wschodni  - Czernikowo. W poniedziałek 13 marca 2023 roku przedstawiciele władz samorządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Toruńskiego, Gminy Miasta Toruń, Gminy Lubicz, Gminy Obrowo i Gminy Czernikowo oraz PKP PLK i Arrivy RP zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań, aby od 2024 roku na tej trasie kursowały przynajmniej dwa pociągi więcej na dobę. Istnieje także szansa, aby w 2025 roku zaczęły funkcjonować przystanki kolejowe w nowych lokalizacjach, zaproponowanych przez samorządy.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.