Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Remont drogi powiatowej nr 1545C

2023.07.19
Remont drogi powiatowej nr 1545C

Zakład Drogowo-Budowlany Rogowo wyremontuje drogę powiatową nr 1545C Dąbrowska Chełmińska-Cichoradz. Prace powinny zakończyć się w połowie listopada.

Święto „Dorotkowa”

2023.07.10
Święto „Dorotkowa”

Fundacja na rzecz Doroty Targowskiej i jej przyjaciół „Dorotkowo” obchodziła swoje święto. W niedzielę 9 lipca 2023 roku dla „Dorotkowiczów” zorganizowano masę atrakcji. Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas tego wydarzenia reprezentował radny Piotr Skiba.

Jubileusz Kapeli Łubianioki

2023.07.08
Jubileusz Kapeli Łubianioki

Pamięci Arkadiusza Soroki zmarłego przed rokiem kierownika artystycznego Kapeli „Łubianioki” poświęcono Przegląd Zespołów Ludowych zorganizowany w sobotę 8 lipca 2023 roku w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Podczas wydarzenia muzyków uhonorowano Medal Honorowy za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

Dobroć mamy we krwi!

2023.07.04
Dobroć mamy we krwi!

W Łubiance, Dobrzejewicach, Małej Nieszawce czy Chełmży i innych miejscowościach naszego powiatu w lipcu, sierpniu i we wrześniu w ramach kampanii Powiat Dobrych Ludzi zorganizowanych zostanie 13 zamiejscowych akcji poboru krwi. Po raz trzeci Starostwo Powiatowe we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz społecznikami, którzy promują ruch HDK we wszystkich gminach naszego powiatu, zachęcamy do oddawania krwi w okresie, kiedy jest ona szczególnie istotna.

Złoto Mistrzostw Polski dla Piotra Kąkola z Szembekowa!

2023.07.04
Złoto Mistrzostw Polski dla Piotra Kąkola z Szembekowa!

Kolejny sukces niepełnosprawnego mieszkańca gminy Obrowo! Piotr Kąkol wywalczył złoty medal z pchnięciu kulą na Paralekkoaltetycznych Mistrzostwach Polski 2023 – to największy sukces w historii paralekkoatletyki w naszym regionie.

O powiecie wiedzą najwięcej!

2023.06.28
O powiecie wiedzą najwięcej!

Mowa oczywiście o laureatach internetowego konkursu „Co wiecie o powiecie?”. Konkurs ten jest doskonale znany naszym mieszkańcom. Pytania i zadania do rozwiązania były różnorodne. Pod rebusem, równaniem czy hasłami w krzyżówce ukryte były informacje związane z powiatem toruńskim ziemskim. Pytaliśmy m.in. o liczbę decyzji administracyjnych wydanych przez Starostę Toruńskiego, o świętych i patronów parafii w powiecie, jak również o liczbę jachtów zarejestrowanych w systemie REJA24. Nie zabrakło pytań związanych z muzeami, zabytkami czy ciekawymi obiektami znajdującymi się na terenie powiatu, a także zagadek związanych z powiatowymi legendami.

 

Początek wakacji z twórczością Marii Konopnickiej

2023.06.26
Początek wakacji z twórczością Marii Konopnickiej

Wiersze znanej i cenionej poetki Marii Konopnickiej zaprezentowano dzieciom z Ostaszewa podczas pikniku sołeckiego organizowanego przez radę sołecką, KGW i pracowników biblioteki publicznej. W wydarzeniu, które odbyło się w piątek 24 czerwca 2023 roku, wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym

2023.06.26
Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym

Udanych i bezpiecznych wakacji życzył Starosta Toruński Marek Olszewski młodzieży z Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. W zakończeniu roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski i radny Rafał Lewandowski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.