Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

OSP Rzęczkowo ma 110 lat!

2023.11.18
OSP Rzęczkowo ma 110 lat!

Wyjątkowy jubileusz strażaków ochotników z Rzęczkowa zorganizowano w sobotę 18 listopada. Druhom i druhnom najlepszy życzenia na kolejne lata służby złożył Starosta Toruński Marek Olszewski.

Więcej tolerancji wobec innych i samego siebie!

2023.11.16
Więcej tolerancji wobec innych i samego siebie!

Wzruszający spektakl „Klub Cierpliwych” w wykonaniu Teatru „Czy TAK, czy NIE”, rozmowy o depresji i zdrowiu psychicznym oraz muzyka na żywo i poczęstunek przygotowany przez członkinie KGW Alebabki złożyły się na program wydarzenia nazwanego „Od Empatii do Tolerancji” zorganizowanego w łysomickiej Galerii Spotkań 16 listopada 2023 r. Uroczystości odbyły się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Porozmawiajmy o empatii i tolerancji

2023.11.15
Porozmawiajmy o empatii i tolerancji

Spektakl w wykonaniu Teatru Czy TAK, czy NIE? działającego przy Fundacji Dorotkowo oraz "rozmowy uwrażliwiające" znalazły się w programie wydarzenia nazwanego „Od Empatii do Tolerancji”, które z okazji międzynarodowego dnia tolerancji organizują: Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach, Pełnomocnik Wójta Gminy Łysomice ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień, LGD Ziemia Gotyku i sołtys Ostaszewa Marzena Lewandowska. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada w łysomickiej Galerii Spotkań.

Nowy blask chełmżyńskiej ZSP

2023.11.13
Nowy blask chełmżyńskiej ZSP

Najstarsza chełmżyńska szkoła przeszła gruntowny i kompleksowy remont. Za ponad 5 milionów złotych zmieniono oblicze Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Toruńskie obchody Święta Niepodległości

2023.11.13
Toruńskie obchody Święta Niepodległości

Starosta Toruński Marek Olszewski i wicestarosta Michał Ramlau wzięli udział w toruńskich obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Główne uroczystości zorganizowano w sobotę 11 listopada pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w alei św. Jana Pawła II

Ku chwale niepodległej!

2023.11.10
Ku chwale niepodległej!

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w uroczystościach upamiętniających Święto Niepodległości zorganizowanych w piątek 10 listopada w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

25-lecie DPS-u w Dobrzejewicach

2023.11.09
25-lecie DPS-u w Dobrzejewicach

Od 25 lat Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach stała się drugim domem dla wielu osób potrzebujących pomocy i kompleksowej opieki. Podczas zorganizowanego w czwartek 9 listopada 2023 roku jubileuszowego spotkania władze samorządowe Powiatu Toruńskiego reprezentowała członek Zarządu Powiatu Mirosława Kłosińska.

Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy!

2023.11.06
Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy!

Przed nami kolejna edycja konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Konkursu, którego ideą jest wspieranie aktywności społecznej oraz promowanie dobrych praktyk. Jeżeli jesteście zatem  Państwo realizatorami inicjatywy, która może być inspiracją dla innych lub też udało się wam zrealizować coś co wydawało się niemożliwe to nie zwlekajcie i już dziś zgłoście ją do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Bony zakupowe i słodkie niespodzianki czekają.

Konkurs skierowany jest zarówno do stowarzyszeń, fundacji, kół gospodyń wiejskich, ale również do grup nieformalnych np. rad sołeckich, rad rodziców czy też młodzieży z terenu powiatu toruńskiego, realizujących zadania na rzecz powiatu i jego mieszkańców.  

Do konkursu mogą stanąć inicjatywy zrealizowane przez grupy podczas całego okresu ich działalności. Osoby zaangażowane w realizację tych przedsięwzięć zaprezentują je podczas Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 12 grudnia br. To właśnie uczestnicy forum – w drodze tajnego głosowania – dokonają wyboru najciekawszego z nich.

Zwycięzca otrzyma bon zakupowy o wartości 1000 zł, który przeznaczy na urzeczywistnianie swoich celów statutowych lub dalszą działalność społeczną grupy. Ponadto przyznane zostaną 2 wyróżnienia o wartości 500 zł każde. Dla wszystkich grup prezentujących inicjatywy podczas forum przewidziano słodkie niespodzianki. 

Inicjatywę do konkursu można zgłosić do 20 listopada pod nr tel. 56 662 88 42. Pod tym numerem można uzyskać także szczegółowe informacje dotyczące konkursu. Zapraszamy do kontaktu.

Konsultujemy "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030"

2023.11.06
Konsultujemy "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030"

 Na podstawie art.19 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej  (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 901 ze zmianami) Starosta Toruński ogłasza konsultacje nad projektem "Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030".
Podmiotami uprawnionymi do uczestnictwa w przedmiotowych konsultacjach pozostają wyłącznie właściwe terytorialnie gminy tworzące powiat toruński. Uwagi, opinie, sugestie prosimy zgłaszać do dnia 16 listopada br. na formularzu, którego druk jest do pobrania poniżej.

 

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.