Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy!

2023.11.06
Nagrodzimy najciekawsze inicjatywy!

Przed nami kolejna edycja konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Konkursu, którego ideą jest wspieranie aktywności społecznej oraz promowanie dobrych praktyk. Jeżeli jesteście zatem  Państwo realizatorami inicjatywy, która może być inspiracją dla innych lub też udało się wam zrealizować coś co wydawało się niemożliwe to nie zwlekajcie i już dziś zgłoście ją do konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Bony zakupowe i słodkie niespodzianki czekają.

Konkurs skierowany jest zarówno do stowarzyszeń, fundacji, kół gospodyń wiejskich, ale również do grup nieformalnych np. rad sołeckich, rad rodziców czy też młodzieży z terenu powiatu toruńskiego, realizujących zadania na rzecz powiatu i jego mieszkańców.  

Do konkursu mogą stanąć inicjatywy zrealizowane przez grupy podczas całego okresu ich działalności. Osoby zaangażowane w realizację tych przedsięwzięć zaprezentują je podczas Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 12 grudnia br. To właśnie uczestnicy forum – w drodze tajnego głosowania – dokonają wyboru najciekawszego z nich.

Zwycięzca otrzyma bon zakupowy o wartości 1000 zł, który przeznaczy na urzeczywistnianie swoich celów statutowych lub dalszą działalność społeczną grupy. Ponadto przyznane zostaną 2 wyróżnienia o wartości 500 zł każde. Dla wszystkich grup prezentujących inicjatywy podczas forum przewidziano słodkie niespodzianki. 

Inicjatywę do konkursu można zgłosić do 20 listopada pod nr tel. 56 662 88 42. Pod tym numerem można uzyskać także szczegółowe informacje dotyczące konkursu. Zapraszamy do kontaktu.

Konsultujemy "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030"

2023.11.06
Konsultujemy "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030"

 Na podstawie art.19 pkt 1 ustawy o pomocy społecznej  (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 901 ze zmianami) Starosta Toruński ogłasza konsultacje nad projektem "Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Toruńskim na lata 2023-2030".
Podmiotami uprawnionymi do uczestnictwa w przedmiotowych konsultacjach pozostają wyłącznie właściwe terytorialnie gminy tworzące powiat toruński. Uwagi, opinie, sugestie prosimy zgłaszać do dnia 16 listopada br. na formularzu, którego druk jest do pobrania poniżej.

 

W galerii handlowej na ludową nutę!

2023.10.30
W galerii handlowej na ludową nutę!

Kapela Łubianioki wystąpiła w przestrzeni Centrum Handlowego Toruń Plaza. W sobotę 28 października muzycy z gminy Łubianka zaśpiewali dla uczestników familijnego wydarzenia „Dyniowa kraina pełna magii”.

Kapela Łubianioki zagra w Toruń Plaza

2023.10.27
Kapela Łubianioki zagra w Toruń Plaza

Muzycy z gminy Łubianka wezmą udział w organizowanym w jednej z największych galerii handlowych w Toruniu wydarzeniu „Dyniowa kraina pełna magii”. W sobotę 28 października przestrzeń centrum będzie przypominać prawdziwą stodołę.

Literackie odznaczenia

2023.10.25
Literackie odznaczenia

Autor kultowych powieści kryminalnych Robert Malecki i inicjator m.in. Chełmżyńskich Spotkań z Kryminałem Dariusz Łubkowski zostali odznaczeni Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Najwyższe odznaczenia przyznawane przez władze samorządowe Powiatu Toruńskiego wręczyli laureatom Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski.

MOF Torunia: podpisano porozumienie!

2023.10.24
MOT Torunia: podpisano porozumienie!

Porozumienie zawarte zostało pomiędzy Zarządem Stowarzyszenia MOF Torunia oraz Województwo Prezydent Torunia Michał Zaleski i Starosta Toruński Marek Olszewski, jako Prezes i Wiceprezes Zarządu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisali porozumienie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim w sprawie realizacji zadań współfinansowanych ze środków europejskich.

Światowy Dzień Donacji i Transplantologii

2023.10.23
Światowy Dzień Donacji i Transplantologii

Światowy Dzień Donacji i Transplantologii to święto o randze globalnej, które pierwszy raz obchodzone było w Genewie 14 października 2005 roku. W Polsce po raz pierwszy dzień ten był obchodzony w 2005 roku w Bydgoszczy. Organizatorem była Klinika Transplantologii prowadzona przez dr Zbigniewa Włodarczyka.

Rozśpiewany festiwal folkloru

2023.10.21
Rozśpiewany festiwal folkloru

Zespoły z powiatu toruńskiego i goście z całego województwa wzięły udział w XI Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych i Śpiewaczy, który w sobotę 21 października zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Złejwsi Małej. Inicjatorce wydarzenia – dyrektor GOKiS Marii Karpińskiej pogratulował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Integracyjne śniadanie w DPS-ie w Wielkiej Nieszawce

2023.10.21
Integracyjne śniadanie w DPS-ie w Wielkiej Nieszawce

Z inicjatywy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich „Nowoczesne Gospochy” w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce zorganizowano śniadanie integracyjne dla seniorów z gminy Wielka Nieszawka. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki grantowi, który KGW pozyskało z programu „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki”.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.