W minioną środę, 5 lutego, bibliotekarze z powiatu toruńskiego spotkali się na corocznej naradzie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Prejsa w Chełmży.
W pierwszej część spotkania odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy pt. ,,Bibliografia województwa kujawsko-pomorskiego opracowywana przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu”, które przeprowadziła Katarzyna Kulig z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.
Dziś w Starostwie Powiatowym w Toruniu mieliśmy zaszczyt gościć Macieja Rumińskiego, utalentowanego wokalistę z Osieka nad Wisłą w gminie Obrowo, który dotarł do półfinału 15. edycji programu "The Voice of Poland". Starosta Toruński Mirosław Graczyk, Wicestarosta Tomasz Zakrzewski oraz członek Zarządu Mirosław Nawrotek złożyli mu serdeczne gratulacje i wręczyli drobny upominek.
Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów dla projektów współfinansowanych z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Wśród 87 umów o dofinansowanie projektów na łącznie 314 mln złotych, znalazły się dwa projekty edukacyjne koordynowane przez Powiat Toruński – "Powiatowi Fachowcy" oraz "Eu-geniusz w świecie naukowych żywiołów". Projekty te są adresowane do uczniów i nauczycieli szkół ze terenów powiatu toruńskiego, golubsko-dobrzyńskiego, aleksandrowskiego i przyczynią się do rozwijania ich kompetencji kluczowych i zawodowych.
Wczoraj, 23 stycznia 2025 roku, w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się szkolenie pt. „Od planowania do sprawozdania – czyli jak napisać dobrą ofertę i prawidłowo ją rozliczyć?”. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu toruńskiego oraz osoby odpowiedzialne za realizację otwartych konkursów ofert w samorządach gminnych oraz w samorządzie powiatowym. Spotkanie poprowadził Artur Gluziński, ekspert z wieloletnim doświadczeniem we współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Uczestnicy zdobyli cenną wiedzę na temat skutecznego tworzenia ofert oraz prawidłowego rozliczania projektów.
W związku z trwającym naborem ofert w otwartych konkursach ofert na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe w 2025 r. Starosta Toruński zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych (lub osoby wskazane przez te organizacje) do pracy w komisjach konkursowych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 3 lutego 2025 r. na formularzu zgłoszeniowym – druk dokumentu do pobrania poniżej. Formularze (skan dokumentu) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres j.rybitwa@powiattorunski.pl – decyduje data wpływu.
Zadaniem członków komisji jest ocena merytoryczna ofert konkursowych za pomocą kryteriów zawartych w ogłoszeniach konkursowych. Ocena ofert obywać się w sposób zdalny, za pomocą generatora ofert witkac.pl.
Członkowie komisji nie mogą być powiązani z organizacjami składającymi ofertę w danym konkursie w Starostwie Powiatowym w Toruniu, tj. nie mogą być ich członkami, wolontariuszami, pracownikami ani pozostawać w takich relacjach, które mogłyby wywoływać podejrzenie
o stronniczość.
Dodatkowe informacje pod nr tel. 56 622 88 42.
Minisiatkówka, znana także jako "Czwórki", to forma gry w piłkę siatkową, dostosowana specjalnie dla najmłodszych sportowców. W ramach Igrzysk Dzieci, szkoły podstawowe mogą zgłaszać drużyny składające się z uczniów urodzonych w 2012 roku i młodszych. Każdy zespół liczy od 8 do 10 zawodników.
Zasady gry w minisiatkówkę są uproszczone, by dzieci mogły cieszyć się rywalizacją w bezpiecznych i przystosowanych do ich wieku warunkach. Gra toczy się do dwóch wygranych setów, każdy do 25 punktów, z ewentualnym trzecim setem decydującym do 15 punktów.
Punktacja zależy od wyniku spotkań: za wygraną drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegraną 1 punkt, a za walkower
0 punktów. O kolejności zespołów decydują liczba zdobytych punktów, liczba zwycięstw, stosunek setów i małych punktów oraz wynik bezpośrednich spotkań.