Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

"Dwieście lat!" zaśpiewali w DPS w Wielkiej Nieszawce
2020.07.31
"Dwieście lat!" zaśpiewali w DPS w Wielkiej Nieszawce

30 lipca 2020 roku pani Joanna Ziółkowska, mieszkanka DPS w Wielkiej Nieszawce, świętowała swoje setne urodziny. Z gratulacjami i życzeniami dobrego zdrowia u Jubilatki pojawił się wicestarosta toruński Michał Ramlau. 

Od 3 sierpnia autobusy jeżdżą do Chełmży!
2020.07.31
Od 3 sierpnia autobusy pojadą do Chełmży!

Dzięki współpracy gminy Chełmża i powiatu toruńskiego od poniedziałku 3 sierpnia autobusy kursują na dwóch trasach łączących miasto Chełmża z okolicznymi miejscowościami. Prezentujemy trasy i rozkład jazdy.

Spotkanie partnerów ZIT
2020.07.30
Spotkanie partnerów ZIT

Przedstawiciele samorządów tzw. toruńskiej części ZIT przedyskutowali dalsze kroki związane z współtworzeniem projektu strategii rozwoju województwa do roku 2030 i uzgodnili wspólny plan dalszych działań. 

Biuro Współpracy z NGO szuka ludzi z wizją
2020.07.29
Biuro Współpracy z NGO szuka ludzi z wizją

Marszałkowskie Biuro Współpracy z NGO ogłasza nabór do Zespołu przygotowującego projekt Wieloletniego programu Współpracy Samorządu Województwa z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2021-2025.

Pożegnanie po latach
2020.07.29
Pożegnanie po latach

W środę 29 lipca przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Toruńskiego oraz pracowników Starostwa pożegnali odchodzącego na emeryturę wieloletniego pracownika i dyrektora DPS w Dobrzejewicach, pana Mieczysława Kasprowicza.

Na plaży, na plaży fajnie jest…
2020.07.28
Na plaży, na plaży fajnie jest…

A to za sprawą parasoli trzcinowych, które w minionym tygodniu stanęły na plaży w Chełmży. W sumie jest ich 9. Pięć z nich daje cień plażowiczom na plaży miejskiej , cztery zaś na plaży „Stolbud”.

 

Wideoprzewodnik - rowerem nad leśne stawy
2020.07.28
Wideoprzewodnik - rowerem nad leśne stawy

Przysiek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości powiatu toruńskiego. Odrestaurowany dwór, klimatyczne leśne jeziorka i prowadząca do nich droga rowerowa to świetny pomysł na wycieczkę. Zapraszamy na kolejny odcinek wideoprzewodnika.

Weekendowe kino na leżakach
2020.07.28
Weekendowe kino na leżakach

Prawie 700 mieszkańców powiatu toruńskiego skorzystało z możliwości obejrzenia filmów w kinie plenerowym, które w miniony weekend zawitało na plażę do Józefowa, gmina Lubicz.

Przebadaj się!
2020.07.28
Przebadaj się!

Tętniak Aorty Brzusznej (TAB) to poważna choroba, zwłaszcza jeśli nie jest rozpoznana odpowiednio wcześnie. Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej zachęca do bezpłatnych profilaktycznych badań USG.

Bezpieczne wakacje 2020
2020.07.27
Bezpieczne wakacje 2020

Wakacje to czas podróży, zabawy oraz beztroskiej rekreacji. Główny Inspektor Sanitarny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie ważnych w trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.