Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Nasz delegat w prezydium Sejmiku!

2024.02.20
Nasz delegat w prezydium Sejmiku!

W miniony czwartek (15 lutego) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego VI kadencji. Wyłonieni w powiatach reprezentanci struktur trzeciego sektora wybierali przewodniczącego i prezydium tego gremium.

Delegatem Powiatu Toruńskiego – decyzją członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego – wybrana została i Powiat Toruński w Sejmiku reprezentuje Barbara Mońko-Juraszek Prezeska Fundacji „Trybik” z Lubicza Dolnego. 

Podczas czwartkowego spotkania ustępujące prezydium sejmiku zakończonej właśnie pięcioletniej kadencji dokonało jej podsumowania, w kolejnej części spotkania zaś dokonano wyboru władz na kolejną kadencję. 

Miło nam poinformować, że Barbara Mońko-Juraszek została wybrana wiceprzewodniczącą Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego to instytucja wspierająca rozwój społeczeństwa obywatelskiego i konsolidująca organizacje trzeciego sektora naszego regionu. Zajmuje się m.in. wypracowywaniem korzystnych dla ngo-sów rozwiązań, prezentowaniem wspólnego stanowiska odnośnie aktualnych zagadnień, problemów i rozwiązań, w szczególności dotyczących sektora pozarządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i kraju, inicjowaniem i wspieraniem działań integrujących sektor pozarządowy, między innymi poprzez merytoryczne i organizacyjne wspieranie lokalnych partnerstw organizacji pozarządowych oraz corocznego Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pani Barbarze życzymy, by jej wiedza i doświadczenie oraz zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nie tylko w Powiecie Toruńskim, ale również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej

2024.02.14
Uczestnicy turnieju na wspólnym zdjęciu grupowym

W dniu 5 lutego 2024 r. w halach gimnastycznych Szkoły Podstawowej w Głuchowie oraz Szkoły Podstawowej w Zelgnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej halowej chłopców szkół podstawowych, rocznik 2011 i młodsi. Serdeczne podziękowania dla pana Łukasza Kontowicza za organizację turnieju.

Wyróżnimy najlepszych sportowców!

2024.02.05
Wyróżnimy najlepszych sportowców!

Informujemy, że do dnia 10 lutego 2024 r. trwa nabór wniosków o przyznanie wyróżnienia Starosty Toruńskiego za osiągnięcia sportowe.
Wyróżnienie może otrzymać zawodnik będący mieszkańcem Powiatu Toruńskiego, uczniem szkoły z terenu Powiatu Toruńskiego lub członkiem klubu sportowego mającego swoją siedzibę na terenie Powiatu Toruńskiego.

 

 

 

Sztandar na 25-lecie Powiatu

2024.02.01
Sztandar na 25-lecie Powiatu

Uroczystość poświęcenia i przekazania Sztandaru Powiatu Toruńskiego odbyła się w czwartek 1 lutego 2024 r. w katedrze śś. Janów w Toruniu i Dworze Artusa. Mszy świętej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Toruńskiej ks. bp. Wiesław Śmigiel.

Pożegnanie komendanta Remigiusza Zielińskiego

2024.01.31
Pożegnanie komendanta Remigiusza Zielińskiego

Po blisko 30 latach służby płk. Remigiusz Zieliński zdecydował się przejść na emeryturę. W oficjalnym pożegnaniu Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

32. finał WOŚP w Łysomicach

2024.01.28
32. finał WOŚP w Łysomicach

36 tysięcy za Złote Serduszko WOŚP, gofry serwowane przez starostę Marka Olszewskiego i wójta Piotra Kowala, koncerty, licytacje i występu zdolnej młodzieży ze szkół i przedszkoli znalazły się w programie 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łysomicach.

Wielka Orkiestra w Lubiczu Górnym

2024.01.28
Wielka Orkiestra w Lubiczu Górnym

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym upłynął pod znakiem licytacji i występów artystycznych uczniów. W wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski, który poprowadził jedną z licytacji.

Szkoła Podstawowa w Obrowie zagrała z WOŚP

2024.01.28
Szkoła Podstawowa w Obrowie zagrała z WOŚP

Tylko z samych licytacji i zbiórki do puszek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie zebrano ponad 23 tys. złotych! Łącznie zebrano ponad 32 tysiące! Zorganizowany w niedzielę 28 stycznia 2024 roku finał dostarczył całej społeczności szkolnej oraz mieszkańcom wielu wrażeń!

Finał WOŚP w Małej Nieszawce

2024.01.27
Finał WOŚP w Małej Nieszawce

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Nieszawce zorganizowano w sobotę 27 stycznia 2024 roku. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyły się licytacje, kiermasz ciast oraz występy muzyczne.

Oni już wiedzą!

2024.01.22
Oni już wiedzą!

Zakończyły się konsultacje organizacji pozarządowych z przewodniczącą Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego panią Barbarą Mońko-Juraszek w zakresie prawidłowego wypełniania oferty. Na zaproszenie, do udziału w spotkaniu, odpowiedziało 3 społeczników, którzy w poniedziałkowy poranek stawili się w siedzibie Fundacji „Trybik” w Lubiczu Dolnym. 

Podczas prawie trzygodzinnego spotkania uczestnicy m.in. podnieśli swoje umiejętności w pisaniu ofert, nauczyli się precyzować planowane do osiągniecia rezultaty oraz sposoby ich monitorowania, jak również poznali zasady jasnego i syntetycznego opisywania zadań. 

„Szkolenie w przyjacielskiej atmosferze stworzyło możliwość uzupełnienia braków w wiedzy i przyjęcie bardzo życiowych i praktycznych porad od Pani Basi. Bezpośrednia interakcja z tak doświadczoną osobą i ekspertką w dziedzinie działalności organizacji pozarządowych i wolontariatu jest nie do wycenienia formą szkolenia i jest po prostu bezcenna” – tak wrażeniami bezpośrednio po szkoleniu podzielił się z nami pan Andrzej Dachtera - prezes Stowarzyszenia Miłośników Pszczelarstwa. 

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać wzorcowo napisanych ofert!

Dziękujemy Pani Barbarze Mońko-Juraszek za gościnność, poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę, która z pewnością zostanie wykorzystana przez organizacje pozarządowe.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.