Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Integracja pełną parą!

2023.12.13
Intergacja pełną parą!

Za nami kolejne powiatowe święto wszystkich lokalnych liderów. W sali konferencyjnej hotelu „Przystanek” spotkali się przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych oraz kół gospodyń wiejskich. A to za sprawą Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych, które corocznie organizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Toruniu. Powiat Toruński reprezentowali Starostowie Marek Olszewski i Michał Ramlau, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski oraz członkowie Zarządu Powiatu Toruńskiego: Mirosława Kłosińska i Janusz Kononiuk. W spotkaniu udział wzięli także Rafał Lewandowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz radni powiatu toruńskiego.

 

Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim za nami!

2023.12.11
Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim za nami!

Powiat Toruński wsparł organizację odbywających się w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim. Laureatów i laureatki poznaliśmy podczas walk finałowych, które rozegrano w sobotę 9 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska.

Dodatkowe pociągi do Czernikowa wyjechały na tory!

2023.12.11
Dodatkowe pociągi do Czernikowa wyjechały na tory!

Pierwszy pociąg relacji Toruń Główny – Czernikowo z tzw. dodatkowej pary współfinansowanej przez samorząd Powiatu Toruńskiego wyjechał na tory. W pierwszym przejeździe, zorganizowanym w poniedziałek 11 grudnia, wzięli udział m.in. Starosta Toruński Marek Olszewski i wicestarosta Michał Ramlau.

Program „Lekcje o finansach”

2023.12.07
Program „Lekcje o finansach”

Powiat Toruński otrzymał dofinansowania w kwocie 8 000,00 zł na realizację zadania w ramach programu Ministra Finansów pod nazwą: „Lekcje o finansach” ze środków Funduszu Edukacji Finansowej.

Forum NGO już 12 grudnia!

2023.12.06
Forum NGO już 12 grudnia!

Przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, a także przedstawicielki kół gospodyń wiejskich zapraszamy do udziału w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych. Forum odbędzie się we wtorek, 12 grudnia 2023 r. w Toruniu, w Hotelu "Przystanek Toruń", ul. Chłopickiego 4. Początek spotkania o godz. 11.00.

Mieszkają w ciekawym miejscu i wiedzą, jak dbać o środowisko!

2023.12.05
Mieszkają w ciekawym miejscu i wiedzą, jak dbać o środowisko!

36 młodych artystów mieszkających w powiecie toruńskim otrzymało nagrody lub wyróżnienie w 15. edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu”. Najlepszym z najlepszych nagrody wręczono 5 grudnia 2023 r.

100-lecie Książnicy Kopernikańskiej

2023.12.05
100-lecie Książnicy Kopernikańskiej

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w Gali Jubileuszowej z okazji 100. Rocznicy powstanie Książnicy Kopernikańskiej. Uroczystości zorganizowano w poniedziałek 4 grudnia 2023 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Jubileusz ruchu HDK w Polsce – obchody w Chełmży

2023.12.02
Jubileusz ruchu HDK w Polsce – obchody w Chełmży

65 lat ruchu Honorowego Krwiodawstwa członkowie klubu HDK w Chełmży świętowali 1 grudnia 2023 roku w Hotelu Imperium. Podczas uroczystości wręczono odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” oraz medale 65-lecia HDK, a przedstawiciele władz samorządowych Powiatu uhonorowali prezes klubu Zenonę Derwich Odznaką Honorową za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.

Barbara Mońko-Juraszek Społecznikiem Roku 2023!

2023.11.28
Barbara Mońko-Juraszek Społecznikiem Roku 2023!

Zakończyła prace komisja konkursowa wybierająca „Społecznika Roku Powiatu Toruńskiego 2023”. Przed komisją było nie lada zadanie, bowiem w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 9 kandydatów! Wszyscy zgłoszeni kandydaci są organizatorami oddolnych działań i przedsięwzięć społecznych. Swoim długoletnim zaangażowaniem działają na rzecz innych oraz swojego najbliższego otoczenia. Podjęte przez nich działania wielokrotnie znalazły swoje odzwierciedlenie w postaci bogatej dokumentacji zdjęciowej i prasowej dołączonej do zgłoszeń.

 

„Katarzynki” w Małej Nieszawce

2023.11.27
„Katarzynki” w Małej Nieszawce

Wspólne malowanie bombek, sportowa rywalizacja i licytacje znalazły się w programie katarzynek zorganizowanych w piątek 24 listopada 2023 r. z inicjatywy społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce i KGW Nowoczesne Gospochy. W wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.