Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Strażacka zbiórka niepodległościowa

2023.11.21
Strażacka zbiórka niepodległościowa

Strażacy Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej we wtorek 21 listopada zorganizowali zbiórkę niepodległościowym z udziałem władz samorządowych Torunia i Powiatu Toruńskiego. W wydarzeniu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

65 lat ruchu HDK – uroczystości w Złejwsi Małej

2023.11.18
65 lat ruchu HDK – uroczystości w Złejwsi Małej

Gminne Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa oraz 65 lecie ruchu Honorowego Krwiodawstwa Klub HDK PCK przy Urzędzie Gminy Zławieś Wielka zorganizowano w sobotę 18 listopada 2023 roku. Podczas uroczystości Starostę Toruńskiego Marka Olszewskiego reprezentował Radny Rady Powiatu Piotr Skiba.

OSP Rzęczkowo ma 110 lat!

2023.11.18
OSP Rzęczkowo ma 110 lat!

Wyjątkowy jubileusz strażaków ochotników z Rzęczkowa zorganizowano w sobotę 18 listopada. Druhom i druhnom najlepszy życzenia na kolejne lata służby złożył Starosta Toruński Marek Olszewski.

Więcej tolerancji wobec innych i samego siebie!

2023.11.16
Więcej tolerancji wobec innych i samego siebie!

Wzruszający spektakl „Klub Cierpliwych” w wykonaniu Teatru „Czy TAK, czy NIE”, rozmowy o depresji i zdrowiu psychicznym oraz muzyka na żywo i poczęstunek przygotowany przez członkinie KGW Alebabki złożyły się na program wydarzenia nazwanego „Od Empatii do Tolerancji” zorganizowanego w łysomickiej Galerii Spotkań 16 listopada 2023 r. Uroczystości odbyły się pod patronatem Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego.

Porozmawiajmy o empatii i tolerancji

2023.11.15
Porozmawiajmy o empatii i tolerancji

Spektakl w wykonaniu Teatru Czy TAK, czy NIE? działającego przy Fundacji Dorotkowo oraz "rozmowy uwrażliwiające" znalazły się w programie wydarzenia nazwanego „Od Empatii do Tolerancji”, które z okazji międzynarodowego dnia tolerancji organizują: Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach, Pełnomocnik Wójta Gminy Łysomice ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień, LGD Ziemia Gotyku i sołtys Ostaszewa Marzena Lewandowska. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada w łysomickiej Galerii Spotkań.

Nowy blask chełmżyńskiej ZSP

2023.11.13
Nowy blask chełmżyńskiej ZSP

Najstarsza chełmżyńska szkoła przeszła gruntowny i kompleksowy remont. Za ponad 5 milionów złotych zmieniono oblicze Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Toruńskie obchody Święta Niepodległości

2023.11.13
Toruńskie obchody Święta Niepodległości

Starosta Toruński Marek Olszewski i wicestarosta Michał Ramlau wzięli udział w toruńskich obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Główne uroczystości zorganizowano w sobotę 11 listopada pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w alei św. Jana Pawła II

Ku chwale niepodległej!

2023.11.10
Ku chwale niepodległej!

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w uroczystościach upamiętniających Święto Niepodległości zorganizowanych w piątek 10 listopada w Zespole Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

25-lecie DPS-u w Dobrzejewicach

2023.11.09
25-lecie DPS-u w Dobrzejewicach

Od 25 lat Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach stała się drugim domem dla wielu osób potrzebujących pomocy i kompleksowej opieki. Podczas zorganizowanego w czwartek 9 listopada 2023 roku jubileuszowego spotkania władze samorządowe Powiatu Toruńskiego reprezentowała członek Zarządu Powiatu Mirosława Kłosińska.

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.