Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Aktualności

Rada Powiatu Toruńskiego kadencji 2024-2029

2024.04.09
Rada Powiatu Toruńskiego kadencji 2024-2029

W wyborach samorządowych do Rady Powiatu Toruńskiego kadencji 2024-2029, mieszkańcy wybierali swoich kandydatów w pięciu okręgach. W sumie wybranych zostało 23 radnych. 

27 miesięcy działalności Rady Pożytku – podsumowanie

2024.03.25
27 miesięcy działalności Rady Pożytku – podsumowanie

Po raz 5. zebrała się Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, która powołana została w grudniu 2021 r. Spotkanie to było m.in. doskonałą okazją to podsumowania dotychczasowej działalności. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli: Marek Olszewski – Starosta Toruński oraz Michał Ramlau – Wicestarosta Toruński. 

Rada działalności pożytku publicznego to w swojej podstawowej formie grono doradcze, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów. Jednakże to od stopnia zaangażowania członków Rady i jakości współpracy z samorządem zależą jej kompetencje i zasięg działania. Może on być dużo szerszy niż ten opisany w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i w przypadku Rady Działalności Pożytku Publicznego funkcjonującej w Powiecie Toruńskim taki właśnie jest.

 

Odznaczenia dla promotorów sportu

2024.03.21
Odznaczenia dla promotorów sportu

Prezes Klubu Sportowego Flisak Złotoria i Gminny Klub Sportowy Sparta Łubianka zostali odznaczeni za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski dokonali dekoracji wyróżnionych podczas Sesji Rady Powiatu 21 marca 2024 r.

Dzielimy się jedzeniem, mnożymy dobro!

2024.03.19
Dzielimy się jedzeniem, mnożymy dobro!

W czterech miejscach na terenie powiatu toruńskiego – Obrowie, Złotorii, Turznie i Łubiance - powstały Dobrodzielnie. Ta wspólna inicjatywa władz samorządowych Powiatu Toruńskiego i społeczników ma ograniczyć marnowanie żywności.

Gratka dla działaczy sportowych!

2024.03.11
Gratka dla działaczy sportowych!

W imieniu firmy One Sport, Fundacji OK! GO! i stowarzyszenia Sport Biznes Polska zapraszamy do udziału w Kujawsko – Pomorskim Forum Sportu, które odbędzie się 4 kwietnia 2024 roku w budynku CKK Jordanki w Toruniu.

Kujawsko – Pomorskie Forum Sportu to coroczny kongres dla samorządowców, trenerów, osób zarządzających w klubach sportowych i wszystkich tych, którzy prowadzą działalność związaną ze sportem. Forum to przestrzeń do dyskusji na temat sportu w Naszym regionie, ale także możliwość czerpania wiedzy od najlepszych ekspertów z różnych gałęzi branży sportowej.

Co ma piernik do wiatraka?

2024.03.08
Co ma piernik do wiatraka?

Starostwo Powiatowe w Toruniu i Fabryka Cukiernicza Kopernik przystępują do realizacji wspólnej kampanii promocyjnej „Co ma piernik do wiatraka?”. Starosta Toruński Marek Olszewski i Prezes Zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik Szymon Poliński podpisali porozumienie o współpracy w tej sprawie 8 marca 2024 roku.

Otwarty konkurs ofert 2024 – znamy wyniki!

2024.03.05
Otwarty konkurs ofert 2024 – znamy wyniki!

Znane są już wyniki otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2024 roku przez organizacje pozarządowe.

W odpowiedzi na ogłoszone konkursy organizacje złożyły 130 ofert. Decyzją Zarządu Powiatu Toruńskiego dofinansowane zostaną 93 zadania. 

Na dofinansowanie projektów w ramach otwartego konkursu ofert Powiat Toruński przeznaczył 452 tys. zł. Corocznie najwięcej środków finansowych przeznacza się na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, w tym roku rozdysponowano kwotę 270 tys. zł. W ramach konkursu wspierane są także zadania z zakresu kultury i sztuki (113 600 zł), edukacji ekologicznej (48 tys. zł) oraz turystyki i krajoznawstwa (20 400 zł).

Lista organizacji oraz zadań, które otrzymały dofinansowanie ze strony Powiatu Toruńskiego znajduje się poniżej.

 

Pomorzanin Toruń triumfuje w hali ZS, CKU w Gronowie!

2024.03.03
Pomorzanin Toruń triumfuje w hali ZS, CKU w Gronowie!

Halowym Mistrzem Polski w Hokeju na trawie została drużyna Pomorzanina Toruń! W sobotę 2 marca w hali sportowej Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego – jednej z największych powiatowych inwestycji w historii – rozegrano dwa mecze Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii Powiat Toruński był współorganizatorem, a gronowska szkoła gospodarzem tak prestiżowej imprezy.

Odznaki za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego

2024.02.29
Odznaki za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego

Katarzyna Minczykowska-Targowska, Artur Affelt i Marek Wantowski otrzymali Odznaki za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski odznaczyli laureatów podczas sesji Rady Powiatu Toruńskiego 29 lutego 2024 roku.

Najlepsi laskarze powalczą o medale w gronowskiej hali

2024.02.22
Najlepsi laskarze powalczą o medale na gronowskiej hali

Mecze medalowe Hokej Superligi sezonu 2023/2024 rozegrane zostaną w hali sportowej Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie! To pierwsza ogólnopolska impreza tej rangi zorganizowana w placówce prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Toruniu!

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.