W niedzielę, 26 czerwca 2022 r., odbył się w Czernikowie kolejny projekt współfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Uczestnicy mogli wysłuchać i bawić się podczas koncertu Andrzeja Kubackiego zrealizowanego w ramach projektu „Qulturoweekendy”.
Andrzej Kubacki – artysta, piosenkarz, kompozytor, aktor, śpiewak klasyczny i autor tekstów zaprezentował szeroki wachlarz utworów, od arii operowych przez standardy amerykańskie i muzykę rozrywkową. Oprócz szlagierów klasycznych, operowych i operetkowych przedstawił także utwory autorskie. Oprócz Caruso, My Way, Blondynki brunetki wybrzmiały utwory Louisa Armstronga czy Paula Anki.
Wspólne pląsy i śpiewy były dowodem na świetną zabawę! Niebawem kolejne koncerty realizowane w ramach projektu "Qulturoweekendy". Śledźcie naszą stronę internetową i profil facebookowy - z pewnością zamieścimy tam informacje o tych wydarzeniach.
a to za sprawą zespołu Tribute to Maanam Show, który w niedzielne popołudnie koncertował w lubickim Amfiteatrze i wykonał największe hity Maanamu, wśród których nie zabrakło takich przebojów jak: „Boskie Buenos”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Cykady na cykladach”, „Szał niebieskich ciał” i wiele innych.
Powyższy koncert jest jednym z trzech koncertów, które odbędą się ramach projektu „Spotkania z muzyką” finansowanego z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego 2022. Kolejne koncerty w gminie Wielka Nieszawka oraz Zławieś Wielka już niebawem. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej i profilu Facebookowym.
A to za sprawą kolejnego projektu realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego, który w sobotnie popołudnie, 25 czerwca, miał swój finał w Sławkowie. To tam, na dziedzińcu, przed urokliwą drewnianą chatą pełniącą rolę świetlicy wiejskiej wystąpił Jacek Beszczyński z zespołem Nadziei Maleńka Orkiestra.
W kameralnym klimacie „sławkowskiej poniatówki” wybrzmiały ponadczasowe kompozycje towarzyszące niezwykłym i ważnym tekstom. Uczestnicy spotkania usłyszeli utwory Agnieszki Osieckiej, Włodzimierza Wysockiego, Wojciecha Młynarskiego, Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena i wielu innych wybitnych poetów.
Uroczyste przekazanie sztandaru i odsłonięcie postumentu upamiętniającego płk. Władysława Gnysia, bohaterskiego pilota z okresu II wojny światowej znalazły się w programie jubileuszu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie. W uroczystych obchodach 95-lecia jednostki wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego: Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau, który reprezentował Poseł na Sejm Joannę Borowiak oraz Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego Mirosława Kłosińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszek Syroka i radny Tomasz Zakrzewski.
Teresa i Marek Pużanowscy prowadzący gminny zespół Polskie Kwiaty zostali laureatami Odznak Honorowych za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego, którymi Starosta Toruński Marek Olszewski i Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski uhonorowali ich podczas oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej w Strużalu. Zarząd Powiatu przekazał także na ręce Państwa Pużanowskich i dyrektor gminnego Centrum Inicjatyw Kulturalnych Justyny Błaszczak Nagrodę zarządu Powiatu dla zespołu.