W związku z rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem dokumentu Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (PAMOFT), zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w tworzeniu dokumentu. Plan Adaptacji ma na celu przystosowanie miasta do zmian klimatu, zwiększenie jego odporności na zjawiska ekstremalne oraz zwiększenie potencjału do radzenia sobie w sytuacji wystąpienia ekstremalnych zjawisk klimatycznych.
Starostwo Powiatowe wraz z Powiatowym Zarządem Dróg rozpoczęło przygotowania do tworzenia koncepcji dalszego rozwoju sieci dróg rowerowych w powiecie toruńskim. Bazując na wytycznych Urzędu Marszałkowskiego ustalono priorytetowe do zrealizowania ze środków unijnych w latach 2023-2029 szlaki rowerowe.
Jesteś ciekawy co brzęczy w trawie? A może chcesz się dowiedzieć co to jest pszczela autostrada lub chciałbyś poznać różne gatunki owadów zapylających? Jeśli tak, to nie mogłeś trafić lepiej! Sobotnie warsztaty w Gutowie są zatem idealne dla Ciebie!
Fundacja „Leśna Droga” w ramach projektu „Pszczele autostrady – rekultywacja nieużytków z warsztatami edukacyjnymi” realizowanego w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego zaprasza mieszkańców powiatu toruńskiego na warsztaty ekologiczne w ostoi pszczół i owadów zapylających w Gutowie.
Za niemal 7 mln zł, przy dofinansowaniu z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” wynoszącym 95%, wyremontowano drogę powiatową Głuchowo-Trzebcz Szlachecki, która łączy powiat toruński z powiatem chełmińskim. W piątek 16 września 2022 roku w Parowie Falęckiej oficjalnie otwarto drogę po trwającym 8 miesięcy remoncie.
Jeśli interesujesz się zabytkami, zależy Ci na zachowaniu ich wartości i utrzymaniu w jak najlepszym stanie, posiadasz wiedzę o pamiątkach przeszłości oraz pragniesz ją pogłębiać, a także dzielić się nią z innymi, zostań społecznym opiekunem zabytków.
Społeczny opiekun zabytków – kto to jest?
Społeczny opiekun zabytków to osoba fizyczna bądź osoba prawna (np. stowarzyszenie), która podejmuje działania związane zachowaniem zabytków w jak najlepszym stanie oraz dzieli się wiedzą o nich. Społeczny opiekun zabytków współdziała z wojewódzkim konserwatorem zabytków i starostą w sprawach ochrony zabytkowych miejsc i opieki nad nimi.