Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2024-01-18-rocznica-powrotu-torunia-do-wolnej-polski (4)

Toruń wrócił do wolnej Polski

Starosta Toruński Marek Olszewski wziął udział w rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. 18 stycznia 2024 roku przedstawiciele samorządu, służb mundurowych oraz mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.

Polscy żołnierze wkroczyli do Torunia dokładnie 19 stycznia 1920 roku. Po przejęciu miasta z rąk niemieckich włączyli je w granice Rzeczpospolitej.

Obchody tej ważnej rocznicy rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod obeliskiem burmistrza Ottona Steinborna oraz pod pomnikiem wojewody Stefana Łaszewskiego. Po południu odbyła się uroczystość patriotyczna. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Hallera przemaszerowano na Rynek Staromiejski, gdzie Dowódca Garnizonu Toruń płk Remigiusz Zieliński przyjął meldunek, odegrano „Mazurka Dąbrowskiego”. Wydarzeniu towarzyszyły podniesienie flagi na maszt, salut armatni Bractwa Kurkowego oraz wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Toruniu.

Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego w uroczystościach reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski.

fot. Wojtek Szabelski

drukuj (Toruń wrócił do wolnej Polski)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2024-01-18-rocznica-powrotu-torunia-do-wolnej-polski (5)
  • 2024-01-18-rocznica-powrotu-torunia-do-wolnej-polski (1)
  • 2024-01-18-rocznica-powrotu-torunia-do-wolnej-polski (2)
  • 2024-01-18-rocznica-powrotu-torunia-do-wolnej-polski (3)
  • 2024-01-18-rocznica-powrotu-torunia-do-wolnej-polski (4)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.