Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023-08-31-delegacja-ze-struzala (3)

Dożynkowe podziękowania ze Strużala

Dzieło mieszkańców sołectwa Strużal reprezentowało Powiat Toruński w konkursie wieńców tradycyjnych zorganizowanym w ramach Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu. Twórcy tradycyjnego wieńca w czwartek 31 sierpnia spotkali się ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim.

Imponujący wieniec ze Strużala zwyciężył w rywalizacji podczas Powiatowo-Gminnych Dożynek w Grzywnie i 27 sierpnia reprezentował nasz Powiat na wojewódzkim święcie plonów. Chociaż w konkursie regionalnym nie zdobył żadnej nagrody to został doceniony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, który zaproponował, aby dzieło z Gminy Chełmża na stałe można było podziwiać w głównym budynku Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu.

W czwartek 31 sierpnia delegacja mieszkańców odwiedziła starostę, aby podziękować mu za możliwość reprezentowania Powiatu na arenie wojewódzkiej. Panie Katarzyna, Małgorzata i Honorata oraz Pan Bartosz podarowali mu także bukiet zbóż, dokładnie takich, z jakich zrobiły swój imponujący wieniec.

- Bardzo dziękuję za niespodziankę. Mogą być Państwo dumni ze swojej ciężkiej pracy, bo wieniec naprawdę wyglądał zjawiskowoprzyznał starosta Marek Olszewski.

Przygotowanie tradycyjnego wieńca dożynkowego to w Strużalu tradycja! Poprzedni, wykonany w 2021 roku, zwyciężył w konkursie podczas wojewódzkich dożynek w Toruniu i reprezentował nasz region podczas w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

fot. Katarzyna Zduniak, Adrian Aleksandrowicz

drukuj (Dożynkowe podziękowania ze Strużala)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2023-08-31-delegacja-ze-struzala (4)
  • 2023-08-31-delegacja-ze-struzala (5)
  • 2023-08-31-delegacja-ze-struzala (3)
  • 2023-08-31-delegacja-ze-struzala (1)
  • 2023-08-31-delegacja-ze-struzala (2)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.