Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2023_02_01_konferencja_samorzadowa_6

Spotkanie z ministrem Włodzimierzem Tomaszewskim

Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Toruński Michał Ramlau wzięli udział w konferencji samorządowej, której gościem był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski. Spotkanie z samorządowcami ze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego odbyło się w środę 1 lutego w Centrum Innowacyjnej Edukacji w Toruniu.

W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów ze wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, czyli rejonów Włocławka, Grudziądza i Torunia. Gości powitał prezydent Michał Zaleski. Powiat Toruński podczas konferencji reprezentowali Starosta Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Wśród tematów, jakie poruszył minister Tomaszewski znalazły się m.in. budżety na rok 2023 oraz wydatki inwestycje w tym i minionym roku.

- Będę pytał samorządowców, jakie mieli wyniki finansowe, jaką część budżetu stanowiły wydatki na inwestycje i w wykonanym budżecie w 2022 i w planowanym w 2023 r. Widzę, że naprawdę nastąpiło wielkie przeobrażenie jeśli chodzi o samorządy, zwłaszcza te mniejsze bardzo dużo inwestują, a im więcej inwestują, tym większą mają podstawę do rozwoju. Trzeba te środki efektywnie wydatkować i właśnie o tym także będziemy rozmawiaćzapowiedział minister Włodzimierz Tomaszewski przed spotkaniem.

Podstawą do dyskusji były zgłoszone przez przedstawicieli samorządów propozycje zmian legislacyjnych, które usprawniłyby funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Stanowiły one także podstawę do omówienia spraw bieżących, np. już zaistniałych zmian w finansach samorządów czy w zakresie zadań realizowanych przez JST.

Źródło: torun.pl

fot. Sławomir Kowalski, Filip Tomasik/Urząd Miasta Torunia

drukuj (Spotkanie z ministrem Włodzimierzem Tomaszewskim)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2023-02-01-konferencja-samorzadowa (1)
  • 2023-02-01-konferencja-samorzadowa (2)
  • 2023-02-01-konferencja-samorzadowa (3)
  • 2023-02-01-konferencja-samorzadowa (4)
  • 2023-02-01-konferencja-samorzadowa (5)
  • 2023_02_01_konferencja_samorzadowa_6

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.