Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2022-11-17-symbol-roku (2)

Samorządowy Symbol Roku dla Powiatu Toruńskiego

Najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2022, która odbyła się 17 listopada 2022 roku w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach.

Galę prowadził dziennikarz TVP Marek Durmała. Rozpoczęcie finału otworzył panel dyskusyjny pod hasłem „Ekoodpowiedzialni dla uznania i aplazu czy z myślą o przyszłości”, którego partnerem strategicznym był MPWiK S.A. we Wrocławiu. Tematem drugiego panelu dyskusyjnego podczas wczorajszego wieczoru był „Wyzwania społeczno-gospodarcze w kontekście zrównoważonego rozwoju”

Główną częścią Gali Symbol 2022 było wręczenie Symboli, którymi kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie szeroko pojęte cele zrównoważonego rozwoju pozwalają wyznaczać nowe cele i standardy w biznesie i życiu publicznym.

Usłyszeliśmy przed chwilą wiele znakomitych przykładów działalności opartych na celach zrównoważonego rozwoju. Widać jak na dłoni, że codzienna praca, jaką państwo wykonują, jest niezwykle potrzebna, ważna i kluczowa dla wszystkich gałęzi funkcjonowania państwa i jego obywatelimówił Jakub Lisiecki, dyrektor zarządzający PubliCity Media Group, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”, dodatków ukazujących się w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Pulsie Biznesu podczas galowego przemówienia.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Toruńskiego nagrodę odebrali Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau. „Symbol” dla Powiatu otrzymaliśmy za realizowane inwestycje i sprawne pozyskiwanie środków finansowych zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Patentowego RP, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Konferencje Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Polską Izbę Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. Tomasz Piekorz/Gala Symbol Roku

drukuj (Samorządowy Symbol Roku dla Powiatu Toruńskiego)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2022-11-17-symbol-roku (7)
  • 2022-11-17-symbol-roku (8)
  • 2022-11-17-symbol-roku (9)
  • 2022-11-17-symbol-roku (6)
  • 2022-11-17-symbol-roku (5)
  • 2022-11-17-symbol-roku (3)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.