Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (3)

Dni Honorowego Krwiodawstwa w gminie Zławieś Wielka

Uroczyste wręczenie odznaczeń Zasłużony Honorowy Krwiodawca i Zasłużony dla Zdrowia Narodu oraz podsumowanie działalności w roku 2022 znalazło się w programie Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowanego przez działający przy urzędzie Gminy Zławieś Wielka klub HDK. W spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej 19 listopada wzięli udział Starosta Toruński Marek Olszewski i Radna Rady Powiatu Toruńskiego Danuta Kwiatkowska.

Gminny Klub HDK to duża i bardzo prężnie działająca społeczność. Zbiorki organizowane m.in. w Górsku i Przysieku cieszą się ogromną popularnością, a zebrana krew trafia do potrzebujących. Jak zapewnia starosta, takie postawy należy chwalić i promować.

- Przyjmijcie proszę moje serdeczne podziękowania za promowanie ruchu honorowych dawców krwi wśród mieszkańców gminy Zławieś Wielka. Doceniam Wasze społeczne zaangażowanie i oddanie z jakim realizujecie postawione przed sobą celedziękował krwiodawcom Starosta Toruński Marek Olszewski.

Za zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi krwiodawcom podziękowała także radna Danuta Kwiatkowska, która uderowała odznaczeniem jednego z honorowanych członków klubu. Radna od kilku lat organizuje zbiórki krwi na terenie gminy Łubianka, które odbywają się w Bibliotece - Centrum Kultury. Jako zaangażowana społeczniczka współpracuje z władzami Powiatu przy organizacji kampanii "Powiat Dobrych Ludzi" promującej oddawanie krwi.

Starosta i radna przekazali na ręce prezesa klubu HDK Dawida Bulińskiego pamiątkowy parasol z logo powiatu.

Najbliższa okazja do oddania krwi podczas akcji organizowanej przez gminny klub HDK odbędzie się 4 grudnia. Zaplanowano wtedy także Mikołajkowy Dzień Dawców Szpiku. Będzie to już siódma edycja tego cyklicznego wydarzenia.

fot. Klub HDK PCK przy UG Zławieś Wielka

drukuj (Dni Honorowego Krwiodawstwa w gminie Zławieś Wielka)

 • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (2)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (3)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (4)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (5)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (6)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (7)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (8)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (9)
 • 2022-11-20-dni-krwiodawstwa-w-gminie-zlawies-wielka (1)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.