Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Wielka Nieszawka-1

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek powiatu

Mieszkanki gminy Wielka Nieszawka i gminy Zławieś Wielka, mające więcej niż 50 i mniej niż 69 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka.

Aby wykonać mammografię panie nie muszą mieć skierowania lekarskiego. Ubezpieczone mieszkanki gmin: Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka mogą za darmo wykonać badanie jeśli:

- nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

- lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki, mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badania będą wykonywane we wtorek 4 października w mobilnej pracownik mammograficznej:

- w gminie Wielka Nieszawka, na parkingu Urzędu Gminy przy ul. Toruńskiej 12, w godzinach od 8:30 do 11:00,

- w gminie Zławieś Wielka, na parkingu przy Urzędzie Gminy przy ul. Handlowej 7, w godz. Od 14:00 do 16:00.

Aby wziąć udział w badaniu, należy się zarejestrować telefonicznie: 58 666 24 44 lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Mammo – kliknij tutaj, aby przejść do strony..

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym panie proszone są o przygotowanie dowodu osobistego.

- Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracjiinformują organizatorzy badań.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • Wielka Nieszawka-1
  • Zławieś Wielka-1

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.