Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • www_dożynkowe wieńce przed katedrą (25)

Dożynki 2022: konkursy na najlepsze wieńce i stoiska

Powiatowo-Gminne „Najlepsze Dożynki Pod Słońcem” w Łubiance będą obfitować w atrakcje! W programie nie mogło zabraknąć wyboru najlepszego wieńca lub ozdoby dożynkowej oraz stoiska promocyjnego. W obu konkursach mogą brać udział gminy naszego powiatu, koła gospodyń wiejskich i sołectwa gminy Łubianka.

Podczas dożynek, w sobotę 20 sierpnia, wybrane zostaną najlepsze wieńca dożynkowe i najbardziej pomysłowe stoiska promujące gminę, KGW czy sołectwo.

W rywalizacji wieńców eksperci oceniać będą m.in. estetykę wykonania, spójność kompozycji oraz nawiązania do tradycji dożynkowej. Wszystkie zgłoszone konstrukcje podziwiać będzie można podczas korowodu, który wyruszy spod kościoła pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Gminnego Parku Kultury tuż po nabożeństwie dziękczynnym oraz w trakcie oficjalnej części uroczystości.

Swoje stoiska na konkurs mogą przygotować gminy, koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu oraz sołectwa z gminy Łubianka. Wybierając najlepszą prezentację jury oceni m.in. pomysł, staranność wykonania i jakość obsługi.

Chętni do udziału w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 10 sierpnia 2022 roku na adres promocja@powiattorunski.pl.

fot. Agnieszka Niwińska

drukuj (Dożynki 2022: konkursy na najlepsze wieńce i stoiska)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.