Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Jezioro Chełmżyńskie

Nowa uchwała Rady Powiatu dot. jezior

Weszła w życie nowa uchwała Rady Powiatu Toruńskiego w sprawie wprowadzenia zakazu używania silnikowych jednostek pływających na jeziorach powiatu toruńskiego.

Uchwała wprowadza całkowity zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na jeziorach: Archidiakonka - m. Chełmża i gm. Chełmża, Głuchowo - gm. Chełmża, Grodno - gm. Chełmża, Dźwierzno - gm. Chełmża, Dzikowo - gm. Obrowo, Kozielec - gm. Łubianka, Kamionkowskim - gm. Łysomice, Górsk - gm. Zławieś Wielka, Józefowo - gm. Lubicz, Zacisze - gm. Czernikowo, Kijaszkowskim - gm. Czernikowo, Steklin - gm. Czernikowo oraz Liciszewy - gm. Czernikowo. 

Na jeziorach Chełmżyńskim i Osiek nie wolno używać jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi w godzinach od 21:00 do 3:00 i obowiązuje całkowity zakaz pływania po nich skuterami wodnymi. 

 

Uchwała wprowada także zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi w godzinach od 9:00 do 18:00 w miesiącach lipcu i sierpniu w odległości 150 m od linii brzegowej kąpielisk Jeziora Chełmżyńskiego:
1) Plaży miejskiej Ustronie przy ul. Łaziennej;
2) Plaży tzw. „Płatnej” w Parku Miejskim przy ul. 3 Maja;
3) Plaży „Stolbud” przy ul. Kościuszki;
4) Plaży „Nowej” poniżej Orlika przy ul. 3 Maja;
5) Plaży w Mirakowie;
6) Plaży „Głównej” i „Wojskowej” w Zalesiu.

Uchwała jako akt prawa miejscowego zobowiązuje wszystkich do przestrzegania jej zapisów.
Pełny tekst uchwały można znaleźć TUTAJ.

Naruszenie zakazów uregulowanych w uchwale podlega karze grzywny.

UWAGA!

Ze względu na osoby pływające wpław oraz korzystające z łodzi wiosłowych, rowerów wodnych, kajaków lub żaglówek, prosimy użytkowników jednostek z napędem spalinowym o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się po jeziorach w miesiącach letnich. Wytwarzanie fali przez łódź z napędem spalinowym jest niebezpieczne i grozi spowodowaniem nieszczęśliwego wypadku.

drukuj (Nowa uchwała Rady Powiatu dot. jezior)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.