Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plakat-9 c_ostateczny

To będą najlepsze dożynki pod słońcem!

Powiatowo-Gminne święto plonów w tym roku zostanie zorganizowane w Łubiance. Dożynki odbędą się w sobotę 20 sierpnia 2022 roku. Msza święta dziękczynna odprawiona zostanie w kościele pw. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance, po nabożeństwie barwny korowód przejście ulicami Łubianki do Gminnego Parku Kultury.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich, którzy zechcą wspólnie z władzami samorządowymi Powiatu Toruńskiego i Gminy Łubianka świętować symboliczne zakończenie święta plonów.

Msza święta dziękczynna w intencji rolników zostanie odprawiona w kościele pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łubiance o godz. 15:00. Po wspólnej modlitwie dożynkowy korowód prowadzony przez Powiatową i Miejską Orkiestrę Dętą z Chełmży przejdzie ulicami Łubianki do Gminnego Parku Kultury, gdzie zaplanowano dalszą część wydarzenia.

- Nie zabraknie dzielenia chleba, czyli najważniejszej tradycji z dożynkowego ceremoniału. Chcemy, aby tego dnia rolnicy z naszego powiatu, którzy cały rok ciężko pracują, mogli się spotkać i świętowaćzapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Program dożynek obfituje w atrakcje! Dzieci będą mogły bezpłatnie poskakać na dmuchanym placu zabaw. Lokalni artyści, rękodzielnicy i członkinie kół gospodyń wiejskich będą prezentować swoje wyroby, a do wspólnej zabawy zaproszą Kapela Łubianioki i Polskie Kwiaty.

O muzykę idealną do tańca zadba popularny zespół disco-polo Power Play oraz gwiazda wieczoru Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

Na najlepsze dożynki pod słońcem zapraszają Starosta Toruński Marek Olszewski, Wójt Gminy Łubianka Jerzy Zająkała i starostowie dożynkowi.

Projekt plakatu: Michał Kardas

drukuj (To będą najlepsze dożynki pod słońcem!)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.