Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 01-UMK-logo-YUFE

Poradnie studenckie dla mieszkańców powiatu

Dzięki porozumieniu z UMK mieszkańcy gmin Powiatu Toruńskiego mogą korzystać z sieci poradni UMK, gdzie studenci i pracownicy naukowi odpowiadają na ich pytania.

Sieć poradni powstała w ramach projektu YUFE, który realizowany jest w konsorcjum 10 uniwersytetów z całej Europy, jako inicjatywa mająca wypracować standardy nowoczesnego Uniwersytetu Europejskiego. Oprócz nowej jakości w kształceniu, tworzeniu polityk i naukowych powiązań, projekt ma na celu również wzmacnianie relacji uczelni z otoczeniem społecznym, w tym z miastami i regionami. Właśnie dlatego w październiku 2021 roku podpisane zostało porozumienie między władzami uczelni a samorządem Powiatu Toruńskiego. Wzajemna pomoc i działanie mają zachęcić mieszkańców do korzystania z bogatej oferty rozwiązań wypracowanych w ramach projektu YUFE.

Poradnie, w których studenci pod okiem mentorów (pracowników naukowych) bezpłatnie udzielają porad w zakresie kierunku swojego kształcenia, to flagowe przedsięwzięcie grupy YUFE in our Cities na UMK. Studenci angażując się w prospołeczną działalność mają możliwość przekazania wiedzy zdobytej na studiach, zaś mieszkańcy mogą uzyskać łatwo – poprzez wysłanie zgłoszenia na formularzu – odpowiedź na nurtujące ich pytania.

- Sieć poradni to imponująca baza specjalistów i młodych ludzi gotowych wykorzystać w praktyce zdobytą na uczelni wiedzę na rzecz społeczności lokalnej. Obecnie sieć poradni daje możliwość uzyskania porad z zakresu zdrowia (m.in. położnictwo, opieka pielęgniarska, zdrowie seniora i dziecka, fizjoterapia czy diagnostyka audiofonologiczna), prawa, pomocy społecznej, nowoczesnych metod w dydaktyce, archiwistyki, gospodarowania zasobami wodnymi, projektowania murali, równości i logistyki wylicza Katarzyna Fus z Działu Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Oferta poradni wciąż się rozwija. W kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie kolejnych działań, także wspólnie z europejskimi partnerami.

źródło: Głos Uczelni

grafika pochodzi ze strony internetowej UMK

drukuj (Poradnie studenckie dla mieszkańców powiatu)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.