Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2021_12_06_pogrzeb_druhny_eweliny

Ostatnie pożegnanie Druhny Eweliny

29-letnia Druhna Ewelina Marchlewska z OSP Czernikowo, ofiara wypadku drogowego z ubiegłego tygodnia spoczęła na cmentarzu parafialnym w Czernikowie. W ostatnim pożegnaniu zmarłej wzięli udział także Starosta Toruński Marek Olszewski i Wicestarosta Michał Ramlau.

Druhna, która w ubiegłym tygodniu zginęła na służbie, spiesząc na wezwanie, została pochowana ze wszystkimi strażackimi honorami. Strażaczka Ewelina była też ratowniczką medyczną, która pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu. Jej śmierć w trakcie służby to wielka tragedia.

- Kierujemy najszczersze wyrazy współczucia do wszystkich, którzy stracili swoich krewnych, przyjaciół czy serdecznych znajomych. Ta strata jest szczególnie bolesna dla mieszkańców powiatu toruńskiegopodkreśla Marek Olszewski Starosta Toruński.

Pogrzeb drugiej ofiary tragicznego wypadku – Jana Zdzisława Kwiatkowskiego odbędzie się w najbliższą środę (8 grudnia) w kościele pw. św. Bartłomieja w Czernikowie.

fot. Jacek Smarz/Polska Press

drukuj (Ostatnie pożegnanie Druhny Eweliny)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.