Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2021_11_26_inkubator_2 (1)

Inkubator Przedsiębiorczości otwarty!

W budynku po dawnym szpitalu przy ul. Hallera 7 w Chełmży otwarto jedno z najważniejszych miejsc otoczenia biznesu w mieście. W piątek 26 listopada zainaugurowano działalność Inkubatora Przedsiębiorczości. W oficjalnym otwarciu nowej instytucji wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Powołanie do życia Inkubatora Przedsiębiorczości ma pomóc w promowaniu środowiska otoczenia biznesu na terenie Chełmży oraz w powiecie toruńskim. Budynek o wartości 600 tys. zł został Gminie przekazany nieodpłatnie w 2018 roku przez Powiat Toruński. Zadania instytucji to przede wszystkim tworzenie specjalnych warunków ułatwiających powstawanie nowych i rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a także aktywizacja lokalnej społeczności oraz aktywne przeciwdziałanie bezrobociu. Zespół inkubatora ma świadczyć wszechstronną pomoc zainteresowanym osobom w tworzeniu przedsiębiorstw i rozwijania ich działalności.

Inkubator składa się z 15 biur o powierzchni od 9 do 20 m kw. oraz sali konferencyjnej, w której można zorganizować wydarzenia o charakterze szkoleniowo - konferencyjnym dla ok. 30 osób.

26 listopada dokonano symbolicznego otwarcia obiektu – burmistrz Jerzy Czerwiński wraz z zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę. Podpisano także pierwszą umowę najmu biura.

W uroczystym otwarciu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski, który pogratulował inicjatorom i przedstawicielom władz miasta.

- Przedsiębiorcy i usługodawcy to jedna z grup społecznych, która najbardziej dotkliwie odczuła ekonomiczne skutki walki z koronawirusem. Jestem przekonany, że prężne funkcjonowanie instytucji wspierających lokalny biznes to recepta na podniesienie się z kryzysu. Z całych sił kibicuję rozpoczynającemu działanie inkubatorowi i wierzę, że przyczyni się on do znaczącego rozwoju lokalnego biznesu w Chełmży i całym powiecie toruńskim – zapewnił starosta Marek Olszewski.

Inkubator będzie funkcjonował od najbliższego poniedziałku. Obiekt dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

fot. Łukasz Piecyk/Poza Toruń

drukuj (Inkubator Przedsiębiorczości otwarty!)

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2021_11_26_inkubator
  • 2021_11_26_inkubator_2 (1)
  • 2021_11_26_inkubator_2 (3)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.