Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • IMG_9095

Ministerialne Odznaki Honorowe dla medyków z Chełmży

Prezes Szpitala Powiatowego w Chełmży Leszek Pluciński i położna z oddziału ginekologii i położnictwa Katarzyna Siutkowska otrzymali Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Ministerialne wyróżnienia przyznane przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego medycy otrzymali 25 listopada z rąk Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlaua. Odznaczonym za dotychczasową pracę na rzecz chełmżyńskiego szpitala podziękował Starosta Toruński Marek Olszewski.

Odznaka to  jednostopniowe odznaczenie cywilne nadawane przez Ministra Zdrowia. Medycy związani z Powiatowym Szpitalem w Chełmży otrzymali je na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

- Proszę o przyjęcie odznaki honorowej. Serdecznie gratuluję i dziękuję za Państwa działalnośćgratulował dekorując odznaczonych Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau.

Gratulacje przekazał im także Starosta Toruński Marek Olszewski.

- Bardzo się cieszę, że Minister Zdrowia docenił staranie członków zespołu placówki, której większościowym udziałowcem jest Starostwo Powiatowe. To tylko potwierdza wysoką jakość świadczonych przez medyków usługprzyznaje Starosta Toruński.

Leszek Pluciński od 2001 roku jest prezesem chełmżyńskiej placówki, to znany w regionie chirurg i manager zdrowia. Szpital, którym kieruje prowadzi także oddział dla pacjentów, którzy bardzo ciężko przechodzą COVID-19.

- Obecnie mamy 28 łózek dla pacjentów covidowych, dzisiaj 26 z nich jest zajętych. Żaden z naszych pacjentów nie był wcześniej zaszczepionywyjaśnia prezes Pluciński apelując do niezdecydowanych mieszkańców powiatu, aby przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19.

Katarzyna Siutkowska pracuje na oddziale ginekologii i położnictwa, ale w najtrudniejszych momentach walki z pandemią pomagała także zakażonym SARS-CoV-2 dyżurując na oddziale covidowym.

- To był bardzo trudny czas. Dla nas wszystkich zdrowie i życie pacjenta to sprawy najważniejsze. Ten szpital nie jest pierwszym, w którym pracuję, ale tutaj dbałość o pacjenta, a także warunki jakie pracodawca stwarza pracownikom sprawiają, że bardzo dobrze jest być częścią tego zespołudeklaruje Siutkowska.

Spotkanie z Wicewojewodą i Starostą Toruńskim zorganizowano w części administracyjnej Szpitala Powiatowego w Chełmży.

fot. Adrian Aleksandrowicz

  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Galeria zdjęć

  • 2021_11_25_odznaczenia_ministra_zdrowia_1
  • 2021_11_25_odznaczenia_ministra_zdrowia_2
  • 2021_11_25_odznaczenia_ministra_zdrowia_3
  • 2021_11_25_odznaczenia_ministra_zdrowia_6
  • 2021_11_25_odznaczenia_mnisterialne_9
  • 2021_11_25_ministerialne_odznaczenia_11
  • 2021_11_25_odznaczenia_ministerialne_7
  • 2021_11_25_odznaczenia_ministerialne_10

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.