Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2020-11-18 Pierwsze nadesłane prace na konkurs plastyczny...

Startujemy z XIII edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”

Już po raz trzynasty mamy przyjemność zaprosić dzieci i młodzież z powiatu toruńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”.

Proponując temat każdego roku staramy się zachęcić do spojrzenia na nasz powiat z innej strony i za każdym razem dzieci udowadniają, że powiat toruński jest interesujący! Tegoroczny motyw przewodni „Lubię pomagać innym” ma na celu pokazanie, że naszą małą ojczyznę zamieszkują dobrzy, pomocni i pełni empatii ludzie. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej jak dzieci widzą i rozumieją pomaganie innym: osobom starszym, schorowanym, niepełnosprawnym czy ubogim. Może to być również pomoc koleżeńska, np. przy odrabianiu lekcji, udział w akcjach charytatywnych, wolontariat, włączanie się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej – np. robienie zakupów sąsiadce, czy wyprowadzanie na spacer psa znajomym w kwarantannie. „Lubię pomagać innym” to bardzo szerokie hasło i ciekawi jesteśmy jak zilustrują je dzieci.

Jak co roku profesjonalne Jury wyłoni zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych: dla uczniów klas 0-III, IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych. Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrody otrzymają zarówno zwycięzcy, jak i najbardziej aktywne placówki oraz opiekunowie. Konkurs rozpoczyna się 22 listopada 2021 r. Na prace, przygotowane według wskazówek załączonego regulaminu – nadesłane pocztą lub dostarczone bezpośrednio do Starostwa Powiatowego – czekamy do 31 grudnia 2021 r. Poniżej załączamy regulamin wraz z kartą zgłoszenia i metryczką.

Nauczycieli, dzieci oraz ich opiekunów zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie. Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych spostrzeżeń, wyobrażeń i skojarzeń… Atrakcyjne nagrody czekają!

Szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Niwińska (rzecznik@powiattorunski.pl, 56/662 88 52).

drukuj (Startujemy z XIII edycją Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu…”)

  • autor: Marzena Masłowska

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.