Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Plansza Komunikat_www

Komunikat Starosty Toruńskiego w sprawie imigrantów zatrzymanych na terenie gminy Lubicz

Ponad 40 osób znalezionych przez policję w części bagażowej samochodu na terenie gminy Lubicz, w miejscowości Lubicz Dolny znalazło schronienie.

W niedzielę 24 października otrzymaliśmy informację od dyżurnego TCZK o zatrzymaniu na terenie gminy Lubicz samochodu dostawczego, w którym znaleziono 42 imigrantów. Pracownicy Starosta Powiatowego w Toruniu odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe, pozostając w stałym kontakcie z Wydziałem Obrony Ludności Urzędu Miasta Torunia i policją, włączyli się działania mające zapewnić pomoc tym osobom.

Ze względu na niską temperaturę i niekorzystne warunki pogodowe, priorytetem dla władz samorządowych Powiatu Toruńskiego było zapewnienie tym ludziom schronienia. Ci, którzy nie wymagali hospitalizacji zostali przewiezieni do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, gdzie mieli spędzić noc z niedzieli na poniedziałek.

Dyrekcja szkoły, której organem prowadzącym jest Powiat Toruński, zadeklarowała, że ulokowanie obcokrajowców w tym miejscu nie wpłynie na organizację zajęć edukacyjnych w placówce w ciągu najbliższych dni.

Sprawę osób znalezionych na terenie Gminy Lubicz prowadzi Komenda Miejska Policji.

                                                                     

Starosta Toruński

Marek Olszewski

 

drukuj (Komunikat Starosty Toruńskiego w sprawie imigrantów zatrzymanych na terenie gminy Lubicz)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.