Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Odznaczenia państwowe dla działaczy PTTK w Toruniu

19 października br. w delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu w ramach Jubileuszu 100-lecia Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu, wicewojewoda Józef Ramlau, w imieniu Prezydenta RP, wręczył grupie społecznych działaczy z Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa odznaczenia państwowe: order – Krzyż Oficerski RP za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa oraz edukacji regionalnej i przyrodniczej – otrzymał Henryk Miłoszewski.

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki krajoznawczej – Złoty Krzyż Zasługi otrzymali: Waldemar Fijor, Ryszard Kopański i Marek Ruciński; Srebrny Krzyż Zasługi: Andrzej Cyrwus i Grzegorz Karasiewicz; Brązowy Krzyż Zasługi: Wojciech Kluska i Bogumił Michalak.

Ponadto wicewojewoda wręczył nadany przez Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Henrykowi Miłoszewskiemu – Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Toruński oddział jako jednostka Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego utworzono w dniu 28 maja 1921 roku, w Toruniu, ówczesnej stolicy woj. pomorskiego. Był pierwszym z oddziałów PTK utworzonych na Pomorzu, Warmii i Mazurach.

drukuj (Odznaczenia państwowe dla działaczy PTTK w Toruniu)

  • autor: Tomasz Kaźmierski
  • Odznaczeni Dzialacze OM PTTK fot. Tadeusz Perlik
  • Wojewoda wręcza Medal Gloria Artis-H. Miloszewski fot...

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.