Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Gramy Przeciwko Rakowi - LOGO
    [treść archiwalna]

Zagramy w Łubiance

Prezentacja spektaklu i rozmowa na trudne, ale bardzo ważne tematy profilaktyki i choroby nowotworowej złożą się na program kolejnego spotkania w ramach kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi”. W poniedziałek 11 października z podopiecznymi i terapeutami Akademii Walki z Rakiem Fundacji „Światło” oraz ekspertami z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu będą mogli spotkać się mieszkańcy Łubianki.

Jedną z prowadzących i moderujących spotkanie w Bibliotece Centrum Kultury w Łubiance będzie dyrektorka instytucji, radna Powiatu Toruńskiego, społeczniczka i animatorka życia społeczno-kulturalnego Danuta Kwiatkowska.

Wszyscy, którzy przed godz. 17:00 dotrą do BCK w Łubiance będą mogli zobaczyć zapis video spektaklu „Mówię do Was” w reżyserii Anny Magalskiej, które powstało w ramach warsztatów terapii dramą. W tej realizacji wzięły udział podopieczne AWzR, które walczyły lub walczą z chorobą nowotworową.

- Pamiętajmy, że nawet zwykłe badania okresowe, mogą uratować komuś życie – to jest prawdziwa istota tej akcji! Współpracujemy z osobami, którzy wiedzą, jak walczyć z chorobą, aby zwyciężyćzapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Po przedstawieniu podopieczne Akademii oraz prezes Fundacji „Światło” Janina Mirończuk i Alicja Górna ekspert ds. zdrowego odżywiania Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu opowiedzą swoje historie, odpowiedzą na pytania zebranych oraz przekażą kilku praktycznych rad dotyczących walki z chorobą i profilaktyki.

„Gramy Przeciwko Rakowi” to kampania realizowana przez Starostwo Powiatowe w Toruniu we współpracy z Akademią Walki z Rakiem, Fundacją „Światło” i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu. W październiku spotkania w ramach kampanii odbędą się w: Łubiance (11 października), Chełmży (18 października) i Łysomicach (25 października).

drukuj (Zagramy w Łubiance)

    [treść archiwalna]
  • autor: Adrian Aleksandrowicz

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.