Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 15-lecie PSSE (4)
  [treść archiwalna]

15-lecie Strefy

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna już od 15 lat działa na rzecz rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Jubileuszowe spotkanie z udziałem samorządowców i przedstawicieli środowiska biznesu zorganizowane we Włocławku. Wziął w nim udział także Starosta Toruński Marek Olszewski.

12 lipca 2006 roku została utworzona w Łysomicach pierwsza podstrefa PSSE w województwie kujawsko – pomorskim. Była ona w całości dedykowana pod inwestycje japońskie. Po kilku latach, część inwestorów zdecydowała o zamknięciu produkcji w Polsce, a obiekty produkcyjne  zostały przejęte przez lokalne przedsiębiorstwa z polskim kapitałem. Od tego momentu systematycznie wzrastała nie tylko liczba hektarów objętych granicami Strefy w woj. kujawsko-pomorskim, ale przede wszystkim nowych Inwestorów. Przełom gospodarczy w województwie nastąpił w 2018 roku, kiedy weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji.

- Ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych, czyli, tzw. "stara ustawa" wygenerowała inwestycje na ponad 4,5 mld zł na przestrzeni 12 lat, natomiast w zaledwie 3 lata nowa ustawa o wspieraniu inwestycji, gdzie cała Polska stała się Strefą, wygenerowała nakłady w wysokości 2,8 mld złpodkreślił Przemysław Sztandera Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z okazji 15-lecia swojej działalności w województwie kujawsko – pomorskim PSSE zainicjowała otwarcie filii Centrum Programowania Robotów Przemysłowych we Włocławku. Filia powstanie w Centrum Kształcenia Zawodowego

Uroczysta gala 15-lecia istnienia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się we Włocławku. Podczas wydarzenia podziękowano przedsiębiorcom za dotychczasową współpracę. Starosta Toruński Marek Olszewski przekazał władzom strefy list gratulacyjny.

fot. PSSE

drukuj (15-lecie Strefy)

  [treść archiwalna]
 • autor: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Galeria zdjęć

 • 15-lecie PSSE (1)
 • 15-lecie PSSE (2)
 • 15-lecie PSSE (3)
 • 15-lecie PSSE (4)
  [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.