Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 69723
    [treść archiwalna]

Powiat Toruński na Dożynkach Prezydenckich

Reprezentacja Powiatu Toruńskiego, w której skład wejdą m.in. twórczynie tradycyjnego wieńca dożynkowego z miejscowości Strużal oraz muzycy z zespołu Polskie Kwiaty, zaprezentuje się na Dożynkach Prezydenckich, które odbędą się w Pałacu Prezydenckim 18 i 19 września.

Tradycyjny wieniec dożynkowy stworzony przez mieszkanki sołectwa Strużal w gminie Chełmża wygrał w rywalizacji zorganizowanej podczas Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej w Toruniu. Reprezentująca nasz powiat konstrukcja została doceniona m.in. za staranność wykonania, urodę i wykorzystanie wszystkich elementów symbolizujących dary ziemi. Teraz jego twórczynie – Małgorzata Derda i Katarzyna Zduniak – zawalczą o nagrody w ogólnopolskiej rywalizacji.

W konkursie na najładniejszy wieniec tradycyjny weźmie udział 16 reprezentacji (po jednej z każdego województwa). Panie ze Strużala nie pojadą do Warszawy same! Powiatową delegacją uzupełnią samorządowcy oraz muzycy zespołu Polskie Kwiaty.

Jak podkreślają przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Toruńskiego, to przełomowy moment w historii powiatu.

- Dołożono wielu starań, aby ten wieniec był rzeczywiście autentyczny i aby wszystkie jego elementy były wykonane ręcznie i zgodnie z tradycją. To wymagało ogromnej pracy! – wyjaśnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

Dożynki, których gospodarzem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odbędą się w Pałacu Prezydenckim 18 i 19 września 2021 roku.

fot. Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe

drukuj (Powiat Toruński na Dożynkach Prezydenckich)

    [treść archiwalna]
  • autor: Adrian Aleksandrowicz

Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Toruńskiej

    [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.