Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (31)
  [treść archiwalna]

Powiat Dobrych Ludzi – pomogliśmy 1266 potrzebującym!

Od połowy czerwca do końca sierpnia zorganizowaliśmy 11 zbiórek krwi w 9 lokalizacjach na terenie powiatu toruńskiego. Dzięki kampanii „Powiat Dobrych Ludzi”, którą Starostwo Powiatowe realizowało wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i społecznikami organizującymi akcje oddawania krwi w gminach powiatu aż 422 osoby zdecydowały się oddać krew – to mogło pomóc nawet 1266 potrzebującym!

Kampania zaczęła się 13 czerwca. Dzięki zaangażowaniu osób, które od lat promując krwiodawstwo w gminach powiatu toruńskiego, osiągnęliśmy bardzo zadowalające rezultaty.

- To wspaniała akcja, która sprawiła, że ponad 1260 osób mogło skorzystać z tego bezcennego leku, z krwi, którą podzielić się mogą tylko inni ludzie. Nazwa „Powiat Dobrych Ludzi” jest naprawdę autentyczna. Powiem szczerze, że jeszcze 11 tygodnie temu nie spodziewałem się, że ta kampania spotka się z tak pozytywnym odbiorem. Tu jednak wszystko jest prawdziwe, bo w krwiodawstwie nie ma miejsca na udawanie. 422 osoby zechciały podzielić się swoją krwią podczas 11 akcji w niemal wszystkich gminach naszego powiatu. Wiele osób oddało krew po raz pierwszy w życiu. Znaczna ich część będzie systematycznie dzielić się swoją krwią. Bardzo dziękuję organizatorom zbiórek krwi i wszystkim, którzy włączyli się w tę kampanię. – przyznaje Marek Olszewski Starosta Toruński.

Kampania miała także wartość edukacyjną – spot promocyjny zrealizowany w Przedszkolu „Mali Odkrywcy” w Złejwsi Małej sprawił, że przedszkolaki zainteresowały się honorowym oddawaniem krwi.

- To było wielkie wydarzenie dla naszych dzieci! Obecność kamer wywarła wielkie wrażenie na przedszkolakach. Sam spot dostarczył nam wiele radości. Dziękuję za to, że Przedszkole „Mali Odkrywcy” mogło pomóc w tej pięknej akcji. Krwiodawstwo na terenie naszej gminy jest bardzo popularne, ale w przedszkolu nie było do tej pory aż tak propagowane. Po udziale w tej kampanii mogę obiecać, że będziemy uwrażliwiać naszych podopiecznych na ideę honorowego oddania krwi. Udział w tej kampanii spowodował także dyskusję wśród kadry. Sama mogę zadeklarować, że wezmę udział w najbliższej zbiórce na terenie naszej gminy – zapewnia Joanna Michalska dyrektorka placówki.

Organizatorzy akcji przyznali, że działając razem, udało się zachęcić do oddawania krwi znacznie więcej osób.

- Wszystkie akcje, które koordynowałam, odniosły ogromny sukces! W czterech zbiórkach łącznie wzięło udział 116 osób, zebraliśmy ponad 52 litry krwi. 19 osób dołączyło do grona krwiodawców, to bardzo mnie cieszy. Nie zamierzam zwalniać, kolejne akcje będą się odbywać cyklicznie i systematycznie! Cieszę się, że udało nam się także zrealizować specjalny spot, który pokazuje, jak wygląda droga potencjalnego dawcy krwi – wymienia Hanna Tucholska organizatorka akcji oddawania krwi w Grębocinie, Ostaszewie i Łubiance.

W akcję w Dobrzejewicach na terenie gminy Obrowo włączyły się także dzieci z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach – każdy krwiodawca otrzymał pamiątkowe serduszko z masy solnej, które wykonali mali artyści.

- Usłyszeliśmy wiele bardzo pozytywnych komentarzy. Na naszych akcjach zawsze jest wiele osób, ale w lipcu bardzo dużo młodych ludzi postanowiło dołączyć do grona krwiodawców. Według mnie razem wykonaliśmy świetną pracę. Nie ma wątpliwości, że nasze działanie ma sens! – przekonuje Jolanta Sadowska organizatorka akcji w Dobrzejewicach.

Podobne przemyślenia ma Zbigniew Szymański, który koordynuje akcje oddawania krwi na terenie gminy Zławieś Wielka.

- Dzięki tej kampanii udało nam się przekonać tych, którzy wątpili w ideę oddawania krwi. Zbiórka w Łążynie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Według mnie młodzi ludzie, których ta kampania prrzekonała, już zostaną krwiodawcami. To jest bardzo dobra inicjatywa, za którą serdecznie dziękuję Panu Staroście Markowi Olszewskiemu – gratuluje Zbigniew Szymański.

Każdy z krwiodawców otrzymał w prezencie od Pana Starosty elegancką herbaciarkę, idealną na zbliżającą się jesień. Dla przeszkolaków przygotowano puzzle.

W ramach kampanii „Powiat Dobrych Ludzi” zbiórki krwi zorganizowano w: Grębocinie (gmina Lubicz), Łubiance – dwukrotnie, Czernikowie, Chełmży – dwukrotnie, Łążynie (gmina Zławieś Wielka), Dobrzejewicach (gmina Obrowo) i Małej Nieszawce (gmina Wielka Nieszawka) oraz w Toruniu na parkingu Starostwa Powiatowego.

fot. Marzena Masłowska/Starostwo Powiatowe
Materiały video: Michał Kardas, Agnieszka Niwińska/Starostwo Powiatowe

drukuj (Powiat Dobrych Ludzi – pomogliśmy 1266 potrzebującym!)

  [treść archiwalna]
 • autor: Adrian Aleksandrowicz

Powiat Dobrych Ludzi - zapis konferencji podsumowującej

  [treść archiwalna]

Galeria zdjęć

 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (7)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (12)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (13)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (15)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (19)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (21)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (23)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (29)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (30)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (31)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (34)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (38)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (39)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (41)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (40)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (45)
 • 2021-09-03 Podsumowanie akcji Powiat Dobrych Ludzi (46)
  [treść archiwalna]

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób z niepełnosprawnościami współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.