Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Uwaga - zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności

Odwołane wcześniej składy orzekające zbiorą się i będą orzekać na podstawie dokumentacji.

W związku z wydanym dnia 18-03-2020 przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego poleceniem utrzymania ciągłości funkcjonowania zespołów orzekających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Toruniu informuje, iż wcześniej odwołane składy orzekające ( z wyjątkiem składu w dniu 18-03-2020) zostają przywrócone, jednakże będą przeprowadzone będą bez obecności osób orzekanych, na podstawie analizy dokumentacji medycznej i poza medycznej, załączonej do akt. 

W przypadku, gdy dokumentacja medyczna nie będzie wystarczająca do oceny stanu zdrowia i wydania orzeczenia zastosowane zostaną przepisy dotyczące uzupełnienia braków w dokumentacji medycznej, wraz z możliwością zawieszenia postępowania przez osoby ubiegające się o orzeczenie.

Wydane orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień oraz pozostała korespondencja zostanie przesłana do osób orzekanych za pośrednictwem poczty polskiej.

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.