Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia

Wczoraj, w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Torunia otwierająca obchody 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. W sesji udział wzięli honorowi obywatele Torunia, parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa i powiatu, radni i prezydenci Torunia obecnej i poprzednich kadencji, duchowni różnych wyznań, profesorowie toruńskich szkół wyższych, reprezentanci wielu stowarzyszeń i instytucji oraz służb mundurowych. Obecny był ambasador Republiki Mołdawi Iurie Bodrug, a także burmistrzowie i samorządowcy z Gdańska, Inowrocławia, Kościerzyny, Pucka, Wąbrzeźna i Włocławka. Powiat Toruński reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski. Sesja była doskonałą okazją do podsumowania ostatnich 100 lat w historii Torunia. Jak zaznaczył prezydent Michał Zaleski, dorobek Torunia w tym czasie był imponujący. Powstały najważniejsze instytucje, uczelnie i przedsiębiorstwa, nastąpił rozwój urbanistyczny, gospodarczy, kulturalny i naukowy. Wręczono również odznaczenia, w tym odznaczenia państwowe. Całość uświetnił koncert w wykonaniu Pawła Wakarecego. Sesji towarzyszyła wystawa archiwalnych, niepublikowanychvdotąd zdjęć ze stycznia 1920 roku, będących rodzinną pamiątką Bogusława Ziółkowskiego.
Więcej na https://www.torun.pl/pl/niech-zyje-polska-niech-zyje-torun
Fot. Adam Zakrzewski

drukuj (Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia)

  • Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia (1)
  • Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia (2)
  • Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia (3)
  • Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia (4)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.