Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Mój Innowacyjny Wynalazek” konkurs dla dzieci

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji sp. z o.o. zachęca do udziału w Konkursie „Mój Innowacyjny Wynalazek”. Założeniem konkursu jest promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem ich umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek.
W ramach Konkursu dzieci i młodzież z całego województwa przysyłają do Agencji prace graficzne lub techniczne przedstawiające wynalazek, który ich zdaniem zrewolucjonizuje świat. Od roku 2015 zorganizowane zostały już trzy edycje Konkursu, z czego na każdą z nich spłynęło ponad 100 prac dzieci i młodzieży, które wykazały się ogromną kreatywnością i twórczym myśleniem. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że w dzieciach i młodzieży z naszego regionu tkwi potencjał, który należy uaktywniać i rozwijać. Organizując takie przedsięwzięcie mobilizowani są także dorośli do odkrywania u dzieci pasji do nauki.
Cele konkursu są zgodne z celami określonymi w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem strategicznym RSI w dziedzinie edukacji jest ukształtowanie innowacyjnych i kreatywnych postaw społeczności regionu. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwój postaw kreatywnych i wspieranie zainteresowania nauką oraz techniką wśród dzieci i młodzieży. Wzbudzenie zainteresowania wynalazczością wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu ma w przyszłości przełożyć się na realizację strategicznych celów RSI, takich jak budowa wykształconych kadr dostosowanych do specyfiki regionalnej gospodarki.
Serdecznie zapraszamy! Szczegóły konkursu, regulamin, formularze dostępne tutaj.
Źródło: http://kpai.pl/moj-innowacyjny-wynalazek/

drukuj (Mój Innowacyjny Wynalazek” konkurs dla dzieci)

  • Plakat Konkursu Mój innowacyjny wynalazek

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.