Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • 2008.05 Lipniczki pałac

PTTK zaprasza na "Wędrówki rodzinne"

W sobotę 14 września Oddział Miejski PTTK w Toruniu zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie chętnych wyznaczono na godz. 8.00 na dworcu autobusowym przy ul. Dąbrowskiego, skąd o 8.20 odjedzie autobus do Rogówka. Trasa wycieczki będzie prowadziła z Rogówka przez Rogowo, Lipniczki, Papowo Toruńskie do Torunia. Wycieczkę o długości około 10 kilometrów poprowadzi Hanna Czech. 

Znajdujące się na trasie wycieczki Lipniczki to dawny majątek rycerski, wymieniany w 1438 r., kiedy jego właścicielem był Hans von der Linde. Na przestrzeni wieków majątek przechodził z rąk do rąk. W otoczeniu obecnego gospodarstwa rolnego wznosi się dwór powstały na przełomie XIX i XX w. Za dworem znajduje się park krajobrazowy, w którym występuje 11 gatunków drzew, m.in. choina kanadyjska i sosna wejmutka.

drukuj (PTTK zaprasza na "Wędrówki rodzinne")

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.