Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

  • Pierwsze urodziny OPE

Pierwsze urodziny Olenderskiego Parku Etnograficznego

Muzeum Etnograficzne zaprasza w niedzielę 12 maja w godz. 11.00-17.00 na pierwsze urodziny Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce.

W programie: występy Teatru Humoreska oraz Teatru Janek Wędrowniczek, zajęcia dla dzieci, stoiska ze zdrową żywnością i rękodziełem. Bilety: normalny 10 zł, bilet ulgowy 5 zł, bilet rodzinny 20 zł.

Na wydarzenie dopłynąć można rejsem wiślanym organizowanym przez Fundację „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”. Wypłynięcie w godz. 10.00 i 14.00 z Przystani Toruń. Cena rejsu w obie strony: 40 zł za osobę, bilet rodzinny to cena 2 biletów normalnych plus rabat 50% na każde dziecko, przeprawa dla dzieci do lat 3 jest bezpłatna.

Nowy oddział Muzeum Etnograficznego w Toruniu otwarto w weekend 12-13 maja 2018 r. To pierwszy w Polsce skansen poświęcony osadnictwu olenderskiemu. Na jego terenie znajdują się 3 zagrody, składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarskich. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Obiekty te to najcenniejsze, zachowane do dnia dzisiejszego, przykłady architektury charakterystycznej dla osadników olenderskich.

drukuj (Pierwsze urodziny Olenderskiego Parku Etnograficznego)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Dzień 21 czerwca dniem wolnym od pracy dla Starostwa Powiatowego w Toruniu