Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego już w weekend!

W weekend 27-28 kwietnia br. Oddział Miejski PTTK w Toruniu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Torunia, Urzędem Gminy Zławieś Wielka i Zespołem Szkół w Górsku organizuje finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Jest to tradycyjna impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży, zwycięzców finałów miejskich i powiatowych.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie drużyn reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie w trzech różnych kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe), podczas finału centralnego w województwie podlaskim. Organizatorzy planują przeprowadzenie 11 konkurencji sprawdzających wiedzę teoretyczną oraz praktyczną uczestników. W pierwszym dniu – 27 kwietnia od godz. 11.00 będzie sprawdzana wiedza teoretyczna uczestników, a w drugim dniu zostaną przeprowadzone konkurencje praktyczne. Poszczególne konkurencje realizowane w trakcie Turnieju to: konkurs teoretyczny z wiedzy turystyczno-krajoznawczej, konkurs teoretyczny z samarytanki, konkurs teoretyczny z wiedzy topograficznej, konkurs teoretyczny z wiedzy o PTTK, konkurs teoretyczny ze znajomości przepisów prawa drogowego, konkurs praktyczny – turystyczne ABC składający się z 5 dodatkowych konkurencji, konkurs praktyczny z samarytanki, konkurs praktyczny – rowerowy tor przeszkód, konkurs praktyczny z wiedzy topograficznej, konkurs praktyczny – marsze na orientację, konkurs praktyczny związany ze zdobytymi odznakami oraz uprawnieniami.

Uczestnicy wraz z opiekunami oraz organizatorami Turnieju zostaną zakwaterowani na terenie szkoły w warunkach turystycznych (na karimatach i materacach, ze śpiworami). Po zmaganiach turniejowych młodzi turyści spotkają się przy ognisku turystycznym. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują nagrody i pamiątkowe dyplomy. Zakończenie połączone z podsumowaniem Turnieju i wręczeniem nagród zaplanowano w dniu 28 kwietnia o godz. 12.00. Komandorem Turnieju będzie przodownik turystyki pieszej Patryk Staniszewski.

opracował Henryk Miłoszewski

drukuj (Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego już w weekend!)

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.