Powiat Toruński

Menu dodatkowe

Treść strony

Manewry ratownicze w Zalesiu

W najbliższy weekend, 27-28 kwietnia na terenie gminnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu odbędzie się trzecia już edycja Wojewódzkich Manewrów Ratowniczych. Uczestnicy spotkania doskonalić będą swoje umiejętności z zakresu ratownictwa oraz współpracy pomiędzy grupami ratowniczymi i służbami państwowymi, które tworzą i wspierają system ratownictwa w Polsce. Wojewódzkie Manewry Ratownicze kierowane są do strażaków i ratowników, młodzieży szkolnej oraz do każdego, kto czuje potrzebę niesienia pomocy człowiekowi znajdującemu się w stanie zagrożenia. Na zawody zgłoszono do tej pory 17 drużyn, w tym młodzieżowe. Organizatorami imprezy są Wójt Gminy Chełmża, ZG OSP Gminy Chełmża oraz Starosta Toruński.

„Celem nadrzędnym tego wydarzenia jest propagowanie wśród społeczeństwa, szczególnie młodego pokolenia, odruchów pomocy drugiemu człowiekowi w stanie jego zagrożenia. Dlatego imprezie towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym pod hasłem ,,Szkolisz-Pomagasz-Ratujesz” do udziału w którym zapraszamy całe rodziny” – mówi insp. Edward Kaniecki z UG Chełmża, odpowiedzialny za imprezę. Na zawody i piknik w sobotę 27.04. gmina udostępnia gminne autobusy, których trasy kursów znajdują się w poniższym załączniku.

Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. mgr inż. Janusz Halak.
Manewry współfinansuje Starosta Toruński – Marek Olszewski.

Źródło: https://www.gminachelmza.pl

drukuj (Manewry ratownicze w Zalesiu)

  • Plakat

« wstecz

Ministerstwo Cyfryzacji Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.